• Defibrylator
  Defibrylatory, które mają ułatwić i przyspieszyć udzielenie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach zamontowano w kilkunastu miejscach w Białymstoku. Zakup i instalacja urządzeń to jeden z projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego miasta.
 • Imbir
  Imbir to przyprawa używana w sztuce kulinarnej od tysięcy lat. Ma on także swoje zastosowania w medycynie. Jego właściwości są nie do przecenienia. Ułatwia on trawienie, poprawia krążenie krwi i działa przeciwobrzekowo. Dlaczego jeszcze warto po niego sięgać?
 • Kobiece nogi
  Ćwiczenia omówił trener personalny Szymon Gaś, a zaprezentowała je dziennikarka Katarzyna Kępka. - Unikamy długotrwałego wykonywania tych samych czynności - zaznaczył Gaś w "Dzień Dobry TVN".
 • Relaks
  Siedzący tryb życia zwiększa ryzyko wielu chorób skracających życie, w tym chorób układu krążenia, nowotworów, cukrzycy – podkreślali eksperci na konferencji prasowej w Warszawie. Tymczasem wciąż ponad połowa Polaków nie ćwiczy wcale – alarmowali.
 • Kobieta w bieliźnie
  Popękane naczynka na twarzy, widoczne na nogach tzw. pajączki oraz żylaki to dla wielu osób poważne problemy estetyczne, które negatywnie wpływają na samopoczucie.
 • Lech Wałęsa w szpitalu
  Lech Wałęsa opuścił w środę szpital i wrócił do domu. B. prezydent RP był hospitalizowany od soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, na oddziale kardiologii w związku z problemami z krążeniem.
 • Prześwietlenie mózgu
  Nowatorską metodę operacji wyłączenia tętniaka mózgu z krążenia opracowali dwaj wrocławscy lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Neuroradiolog dr Marcin Miś i jego brat neurochirurg dr Maciej Miś wykonali pierwszy na świecie zabieg tą techniką.
 • Serce
  Niewydolność serca może występować u prawie 1 mln Polaków, ale ponad 8 mln naszych rodaków jest nią zagrożonych – powiedział prof. Grzegorz Opolski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 • Serce
  Zapomnij o diecie wegetariańskiej czy śródziemnomorskiej. Jeśli chcesz żyć długo i do późnej starości cieszyć się zdrowym sercem, zacznij żyć jak jedno z południowoamerykańskich plemion. Konkretne, dokładnie jedno. Tsimane.
 • Smog w mieście
  Aby usprawnić działanie układu krążenia należy zwrócić uwagę na odpowiednią dietę i dostateczną ilość ruchu. Przede wszystkim posiłki powinny być lekkostrawne, spożywane często, ale w małych porcjach. W diecie każdego krążeniowca powinny się znaleźć: produkty zbożowe, orzechy, zwłaszcza nerkowce, przyprawy: tymianek, szafran, imbir i kardamon. Dla lepszego krążenia konieczna jest regularna gimnastyka i aktywność fizyczna.