• Krew
  Dzięki nowym terapiom mamy szansę wyleczyć część chorych z przewlekłymi, dotąd nieuleczalnymi nowotworami krwi - podkreślali eksperci na zorganizowanej w Kazimierzu Dolnym III Międzynarodowej Konferencji Szkoleniowej "Hematologia Kliniczna i Doświadczalna".
 • Krew
  Przynajmniej raz w roku każdy z nas powinien wykonać morfologię krwi pozwalającą wykryć na wczesnym etapie wiele schorzeń, w tym choroby nowotworowe – przekonują eksperci z okazji rozpoczęcia kampanii „Odpowiedź masz we krwi”.
 • Krew
  Dlaczego warto pobierać krew pępowinową? Do jakich terapii może być wykorzystywana?
 • Probówki z krwią
  Morfologia, czyli ogólne badanie krwi, jest pomocna we wczesnym wykryciu wielu chorób. Wyniki morfologii należy porównywać zawsze z normami, które podaje pracownia analityczna wykonująca badanie. Jak je interpretować?
 • Probówki z krwią
  "Badanie żywej kropli krwi" nie jest metodą potwierdzoną naukowo i nie jest zaliczane do żadnej ze znanych dziedzin medycyny - podkreśla resort zdrowia w odpowiedzi na pismo Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, która alarmowała, że takie praktyki mogą zagrażać życiu i zdrowiu.
 • Probówki z krwią
  Wzrost o 25 proc. liczby testów laboratoryjnych w kierunku przewlekłej choroby nerek i cukrzycy w ciągu kilku lat obniżyłoby koszty ich leczenia o łącznie 700 mln zł rocznie w ciągu kilku lat - wynika z raportu Izby Producentów i Dystrybutorów Diagnostyki Laboratoryjnej.
 • policja
  Zakopane zwłoki 22-letniego mieszkańca Mirowa Nowego k. Szydłowca (Mazowieckie) znaleziono na jednej z posesji w tej miejscowości. W mieszkaniu odkryto ślady krwi. Policja zatrzymała cztery osoby.
 • Zamiast niebieskiego płynu, realistyczna czerwona substancja i hasło: "Periods are normal. Showing them should be too" ("Okresy są czymś normalnym. Ich pokazywanie także powinno takie być"). Czy brytyjska marka Bodyform łamie kolejne tabu i wychodzi poza schemat?
 • Dawca krwi
  Wielu sportowców, wyczynowych oraz amatorów, zastanawia się, czy regularne oddawanie krwi nie wpłynie negatywnie na ich wydolność i wytrzymałość. Badania wskazują, że donacja nie przeszkadza w treningach, jednak trzeba trzymać się pewnych zasad. Warto dodać, że krew osób aktywnych fizycznie i zdrowo się odżywiających jest bardziej natleniona i ma lepsze parametry składowe.
 • AKCJA ODDAWANIA KRWI W LUBLINIE
  Jak można było uczcić Dzień bez Samochodu? Na przykład tak jak lublinianie, którzy w czwartek stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, by w ramach akcji "Łączy nas krew" podzielić się własną krwią, przeznaczając ją dla najbardziej potrzebujących. Tę szczytną inicjatywę zorganizował Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego, za oddaną krew zapewniając nagrody, między innymi bilety okresowe na przejazdy komunikacją miejską. Nikogo jednak nie trzeba było specjalnie zachęcać...