• sąd sędzia prawo wyrok
  Na karę 4 lat więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał w czwartek byłą księgową jednej ze szkół podstawowych w mieście, oskarżoną o wyprowadzenie w latach 2009-2016 z kasy placówki prawie 1,2 mln zł. Kobiecie ma naprawić szkodę w całości i zapłacić 8 tys. zł grzywny. Wyrok nie jest prawomocny.
 • Ojciec Tadeusz Rydzyk (fot. wikipedia)
  O rozwój spółek Tadeusza Rydzyka dba jak nikt inny. Zdobyła koncesję na TV Trwam, wygrała z Ministrem Środowiska o odszkodowanie za bezprawne cofnięcie dotacji na geotermię. Teraz, jak pisze tygodnik "Wprost", czeka ją kolejne starcie. Lidia Kochanowicz-Mańk, czyli księgowa Ojca Dyrektora, chce dostarczyć energię cieplną dla mieszkańców Torunia.
 • Kobieta z kajdankami na rękach
  Gdański sąd zdecydował we wtorek o tymczasowym aresztowaniu byłej księgowej jednej z miejscowych szkół. Kobiecie zarzucono wyprowadzenie z kasy placówki prawie 1,2 mln zł. W jej mieszkaniu znaleziono prawie 6 kg ecstasy, w związku z czym aresztowano też syna kobiety.
 • Związek wędkarski stracił miliony
  Była księgowa jednego z okręgów Polskiego Związku Wędkarskiego jest oskarżona o przywłaszczenie prawie 2,8 miliona złotych z kasy związku. Grozi jej do 10 lat więzienia.