• samolot
  Użytkowany przez kubańskie towarzystwo Cubana samolot Boeing 737 z co najmniej 104 osobami na pokładzie rozbił się w piątek tuż po starcie z międzynarodowego portu lotniczego w Hawanie - poinformowały kubańskie media.
 • Raul Castro
  Fidel nie żyje od dwóch lat. Raul oddaje władzę. Po raz pierwszy od 1959 r. Kubą nie będzie rządził rewolucjonista - w rozmowie z Bartłomiejem Niedzińskim mówi Katarzyna Dembicz, latynoamerykanistka.
 • Kubański parlament
  Kubański parlament rozpoczął w środę dwudniowe posiedzenie, na którym wybierze najpierw Radę Państwa, najwyższy organ wykonawczy na Kubie, a następnie przewodniczącego Rady, czyli nowego prezydenta, następcę Raula Castro. Głosowanie odbędzie się w czwartek.
 • Irma dotarła na Kubę
  Potężny huragan Irma szaleje nad środkową Kubą. W sobotę potężne uderzenia wichru wiejącego w porywach do 256 km/h w historycznych kubańskich miastach Remedios i Caibarien unosiły ze sobą całe budynki, zrywały linie elektryczne, wyrywały z korzeniami drzewa.
 • Siatkówka
  Prezydium zarządu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) zgodziło się na zmianę federacji macierzystej przez Wilfredo Leona - poinformował polski związek. Kubańczyk będzie mógł wystąpić w biało-czerwonych barwach najwcześniej 24 lipca 2019 roku.
 • Ucho
  "Ataki akustyczne", którym rzekomo zostali poddani amerykańscy i kanadyjscy dyplomaci pracujący w Hawanie, mogły spowodować u nich uszkodzenia mózgu - podała w środę telewizja CBS News, która twierdzi, że dotarła do dokumentacji medycznej w tej sprawie.
 • Donald Trump
  Prezydent USA Donald Trump ogłosił w piątek, że w kontaktach z Kubą przywraca część ograniczeń turystycznych i gospodarczych, zniesionych w czasie odwilży w dwustronnych relacjach za rządów Baracka Obamy. W ocenie Trumpa USA poszły na zbyt wiele ustępstw.
 • Diabelski młyn w Dubaju
  Dubaj do niedawna był pustynią, także Szanghaj czy Bangkok są klasycznymi przykładami miast, które w krótkim czasie z wiosek przeistoczyły się w metropolie. Malediwy czy Wyspy Kanaryjskie do niedawna były nieznanymi rajami dla wybranych, a obecnie są jednymi z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Przez 20 ostatnich lat wiele miejsc uległo też w wyniku konfliktów, wojen oraz kataklizmów przyrody. Obok nich są zaś takie, w których czas się niemal zatrzymał…
 • Hawana
  Prezydent Barack Obama oświadczył, że kończy z wieloletnią polityką umożliwiającą nielegalnym imigrantom z Kuby stały pobyt w USA. "Od dziś obywatele Kuby, którzy nielegalnie dostali się do USA, będą odsyłani do swego kraju" - powiedział w czwartek Obama.
 • Plaża Varadero
  Gdzie znaleźć najpiękniejsze plaże, jeżeli nie na największej wyspie Karaibów? Kuba, bo o niej mowa, to setki kilometrów piaszczystego wybrzeża jak z katalogu turystycznego, a miejscami – jeszcze zupełnie dzikiego i nieodkrytego. Zobacz najlepsze plaże w kurortach i poza nimi.