• Budowa osiedla
  Ceny mieszkań na rynkach pierwotnych rosną, bo brakuje robotników, coraz wyższe są także koszty materiałów budowlanych - powiedział PAP dyrektor generalny HRE Think Tank Michał Cebula. Nowe mieszkania zdrożały o ok. 7,5 proc. rdr.
 • mieszkanie
  Właśnie podjąłeś decyzję o zakupie mieszkania – tego wymarzonego. Zabierasz się do przeglądania ofert. Jest kilka, które przykuwają Twoją uwagę. Łapiesz więc za słuchawkę i jak najszybciej umawiasz się na spotkanie. Wchodzisz do jednego, drugiego, trzeciego mieszkania, jednak cały czas masz wrażenie, że o czymś zapomniałeś, czegoś nie sprawdziłeś, o coś nie zapytałeś.
 • mieszkanie
  W krajowych mediach coraz częściej można przeczytać artykuły, które w nawiązaniu do cen mieszkań, wieszczą powtórkę sytuacji z lat 2006-2008. Wtedy mieliśmy do czynienia z prawdziwym rynkowym szaleństwem, bo ceny metrażu biły historyczne rekordy, mimo znacznie mniejszych zarobków niż obecnie. Pompowaniu "mieszkaniowej bańki" sprzyjały kredyty hipoteczne we franku szwajcarskim połączone z możliwością sfinansowania ponad 100 proc. ceny lokalu. Obecnie nowe "hipoteki" w walutach obcych stanowią rynkowy margines, a banki wymagają wkład własny na poziomie przynajmniej 10-20 proc. ceny lokum. To nie jedyna różnica w stosunku do sytuacji z lat 2006-2008
 • mieszkanie1
  Nieruchomość w cenie trzech czwartych wartości rynkowej to kusząca propozycja. Na tyle, by bez zastanowienia wziąć udział w licytacji, wygrać ją i… po chwilowej radości zorientować się, że sytuacja niekoniecznie jest tak różowa, jak początkowo wyśmieliśmy.
 • mieszkanie
  Decyzja podjęta. Zaczynasz inwestować w nieruchomości. Początki bywają trudne. Chcesz zarobić jak najwięcej, ale boisz się, że lokując kapitał w nieodpowiednie mieszkanie możesz tylko stracić. Spokojnie. Mamy dla Ciebie krótki poradnik, jak zacząć inwestować w nieruchomości.
 • Para na spotkaniu z pośrednikiem nieruchomości
  W jakiej cenie kupimy najtańsze mieszkania dwupokojowe w inwestycjach deweloperskich w poszczególnych miastach? O jakim metrażu? W których osiedlach je znajdziemy? Ofertę rynkową sprawdził serwis nieruchomości Dompress.pl
 • Osiedle
  W których projektach można kupić gotowe mieszkania? O jakim metrażu? W jakich cenach? Przegląd ofert rynkowych prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl
 • mieszkanie
  Podejmując decyzję o kupnie nowego mieszkania, zwracamy uwagę na jego cenę, metraż czy adres. Jednak dla coraz większej liczby osób nie mniejszą rolę odgrywa także infrastruktura osiedla, najbliższe otoczenie, oraz dobre skomunikowanie z centrum. Jak się upewnić, że wymarzone M w kameralnej i zielonej okolicy rzeczywiście spełni nasze oczekiwania i nie będzie wyglądało dobrze jedynie na wizualizacji?
 • Mieszkanie
  Polacy szturmują biura sprzedaży deweloperów, ale mieszkania z rynku wtórnego też są w cenie, szczególnie, że na rynek trafia coraz więcej lokali w tak zwanym nowym budownictwie, które w niczym nie ustępuje nieruchomościom z rynku pierwotnego.
 • mieszkanie
  Lokalizacja, cena, metraż i dopłaty - to tylko kilka czynników, na które zwracają uwagę osoby kupujące mieszkanie. Teraz, po zakończeniu programu MdM, deweloperzy szukają rozwiązań, które będą "równie silną zachętą do podjęcia decyzji zakupowej".