• mieszkanie1
  Na wysokie koszty zakupu nieruchomości mieszkaniowych, skarżą się też obywatele krajów znacznie lepiej rozwiniętych gospodarczo niż Polska. Jak pod względem mieszkaniowej dostępności wygląda porównanie Polski oraz krajów "starej unii"? 
 • mieszkanie
  Galopada cen mieszkań rozkręca się. Średnia cena metra kwadratowego w największych miastach wzrosła w ostatnim roku o 8,5 proc., w części miast wzrost liczony jest w skali dwucyfrowej. To już hossa z prawdziwego zdarzenia.
 • osiedle
  Ceny mieszkań rosną - w stosunku do ub. roku od 6 do 14 proc. - wynika z przedstawionego w czwartek raportu ekspertów Metrohouse i Expandera.
 • mieszkanie
  Porównania kosztów zakupu nowych mieszkań w największych polskich miastach, zwykle uwzględniają średnią cenę za 1 mkw. lokalu. Potencjalni klienci deweloperów, mogą być jednak zainteresowani innym podejściem do tematu związanego z kupnem lokum. Dlatego eksperci portalu RynekPierwotny.pl obliczyli wielkość nowego mieszkania, które w poszczególnych miastach można kupić za kredyt z pierwszą ratą wynoszącą 1000 zł lub 1500 zł.
 • mieszkanie
  O czym należy pamiętać kupując mieszkanie na rynku pierwotnym i wtórnym? Oto 5 wybranych faktów do każdego z segmentów mieszkań przygotowanych przez sieciową agencję Metrohouse i portal RynekPierwotny.pl.
 • Budowa osiedla
  Ceny mieszkań na rynkach pierwotnych rosną, bo brakuje robotników, coraz wyższe są także koszty materiałów budowlanych - powiedział PAP dyrektor generalny HRE Think Tank Michał Cebula. Nowe mieszkania zdrożały o ok. 7,5 proc. rdr.
 • mieszkanie
  Właśnie podjąłeś decyzję o zakupie mieszkania – tego wymarzonego. Zabierasz się do przeglądania ofert. Jest kilka, które przykuwają Twoją uwagę. Łapiesz więc za słuchawkę i jak najszybciej umawiasz się na spotkanie. Wchodzisz do jednego, drugiego, trzeciego mieszkania, jednak cały czas masz wrażenie, że o czymś zapomniałeś, czegoś nie sprawdziłeś, o coś nie zapytałeś.
 • mieszkanie
  W krajowych mediach coraz częściej można przeczytać artykuły, które w nawiązaniu do cen mieszkań, wieszczą powtórkę sytuacji z lat 2006-2008. Wtedy mieliśmy do czynienia z prawdziwym rynkowym szaleństwem, bo ceny metrażu biły historyczne rekordy, mimo znacznie mniejszych zarobków niż obecnie. Pompowaniu "mieszkaniowej bańki" sprzyjały kredyty hipoteczne we franku szwajcarskim połączone z możliwością sfinansowania ponad 100 proc. ceny lokalu. Obecnie nowe "hipoteki" w walutach obcych stanowią rynkowy margines, a banki wymagają wkład własny na poziomie przynajmniej 10-20 proc. ceny lokum. To nie jedyna różnica w stosunku do sytuacji z lat 2006-2008
 • mieszkanie1
  Nieruchomość w cenie trzech czwartych wartości rynkowej to kusząca propozycja. Na tyle, by bez zastanowienia wziąć udział w licytacji, wygrać ją i… po chwilowej radości zorientować się, że sytuacja niekoniecznie jest tak różowa, jak początkowo wyśmieliśmy.
 • mieszkanie
  Decyzja podjęta. Zaczynasz inwestować w nieruchomości. Początki bywają trudne. Chcesz zarobić jak najwięcej, ale boisz się, że lokując kapitał w nieodpowiednie mieszkanie możesz tylko stracić. Spokojnie. Mamy dla Ciebie krótki poradnik, jak zacząć inwestować w nieruchomości.