• Osiedle mieszkaniowe
  Popyt coraz większy, ceny poszły w górę. Z najnowszego raportu firmy Home Broker wynika, że wartość nowych mieszkań po raz pierwszy od wielu miesięcy zaczęła rosnąć.
 • Mieszkanie
  105 tys. zł - prawie o tyle więcej na zakup mieszkania może dziś pożyczyć trzyosobowa rodzina dzięki zapoczątkowanym prawie trzy lata temu obniżkom stóp procentowych. Kwota ta wystarczy na zakup dodatkowego pokoju nawet w drogiej stolicy - wynika z danych, które zebrał Lion’s Bank.
 • Mieszkanie
  Choć stopy procentowe nadal są na najniższym poziomie i dzięki temu raty kredytów hipotecznych są relatywnie niskie, to nie znaczy, że nie warto postarać się o to, by obciążenie z tytułu kredytu mieszkaniowego było jeszcze niższe.Oto pięć sposobów na obniżenie raty kredytowej wraz z podpowiedziami,  kiedy warto z danego rozwiązania skorzystać.
 • Mieszkanie
  Mieszkania są, pieniądze czekają, ale liczba chętnych maleje. Z analizy Home Broker wynika, że w kwietniu spadło zainteresowanie programem Mieszkanie dla młodych.
 • Kupowanie mieszkania
  Rekordowo niskie stopy procentowe. W przypadku kredytu hipotecznego zaciągniętego na 25 lat, można zaoszczędzić 146 zł miesięcznie na każde pożyczone 100 tys. Zł. Sytuacja ta powinna utrzymać się jeszcze do połowy przyszłego roku, jak przekonują eksperci rynku nieruchomości. 
 • Pieniądze
  17 proc. - nawet o tyle mogła przez trzy kwartały zmaleć rata kredytów hipotecznych w złotych. Największy spadek miał przy tym miejsce na przełomie roku.
 • Pieniądze
  1-2 proc. wartości mieszkania - tyle średnio trzeba przeznaczyć na koszty transakcyjne przy zakupie nowego M. W przypadku lokalu z rynku wtórnego kwoty te będą jednak znacznie wyższe. Mogą sięgnąć 5-7 proc. wartości nieruchomości.
 • Mieszkanie
  Credit Agricole - to ten bank udziela najtańszych kredytów w złotówkach, jeśli kupujący mieszkanie lub dom ma wkład własny. Przy finansowaniu inwestycji warto zwrócić uwagę przede wszystkim na oprocentowanie, a nie na marżę. A co w przypadku kredytów w euro?