• Najpopularniejsze polskie uzdrowiska
  I morze, i góry. I mikroklimat, i lecznicze wody mineralne. Polskie uzdrowiska od wieków pomagają w powrocie do zdrowia cierpiącym na schorzenia układu oddechowego, krążenia, zmagających się z alergiami i reumatyzmem. Oto najpopularniejsze polskie uzdrowiska.
 • Kobieta dotyka twarzy
  Tworzenie się blizn to proces naturalny. Bez względu na to z jakim rodzajem mamy do czynienia, jedno jest pewne – nie łatwo jest je usunąć. Można jednak sprawić, aby były jak najmniej widoczne, jak to robić? O najlepszych metodach opowiada dermatolog, dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski.
 • Czy sanatorium zawsze jest za darmo? Od kogo możemy dostać skierowanie? Czy jadąc do sanatorium,trzeba wziąć urlop? Oto odpowiedzi na wszystkie pytania o wyjazd do sanatorium.
 • Anna Lewandowska
  Anna Lewandowska ma ostatnio złą passę. Żona najlepszego polskiego piłkarza, po raz kolejny naraziła się na gniew fanów, którzy ponownie zarzucają jej oderwanie od rzeczywistości i nieznajomość realiów życia przeciętnego Polaka.
 • Uśmiech
  Czy często zdarza ci się widzieć szklankę do połowy pustą? Aby wydostać się z klubu pesymistów i przejść do klubu optymistów zrób tak, jak radzi dr Michael Mosley. Przejdź program „optymistycznej reedukacji”.
 • Badacze chcą ustalić, jakimi przesłankami kieruje się lekarz wypisujący pacjentowi antybiotyk
  Czasem proszą o niego pacjenci oczekujący szybkiego powrotu do zdrowia. Nierzadko lekką ręką wypisują go lekarze, choć wcale nie jest potrzebny. I tak wielu chorych leczy się antybiotykami, choć taka kuracja nie jest u nich konieczna. Sytuacja może się zmienić, bo w kilkudziesięciu przychodniach w Polsce ruszyły badania nad antybiotykoopornością, prowadzone przez łódzki Uniwersytet Medyczny.