• Siergiej Ławrow
  Rosja będzie gotowa do dialogu z Polską, jednak Polska powinna zrozumieć, iż dialog jest możliwy tylko na podstawie wzajemnego uwzględniania interesów, a nie na podstawie "dyktowania czegoś" Rosji - oświadczył w poniedziałek szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.
 • Siergiej Ławrow
  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył we wtorek w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem, że "agresywna retoryka" Waszyngtonu oraz wzmacnianie militarnej obecności USA potęgują napięcie na Półwyspie Koreańskim.
 • Siergiej Ławrow
  W Polsce odbywa się pranie mózgów w kluczu jednoznacznie antyrosyjskim. Opętanie zamiarem stworzenia w społeczeństwie atmosfery pełnego odrzucenia wszystkiego, co jest związane z Rosją – mówił w piątek szef dyplomacji Siergiej Ławrow podczas spotkania ze studentami. Mocne słowa? Bez przesady. W języku rosyjskich dyplomatów rusofobia to zjawisko polegające na sprzeczności interesów między Kremlem a dowolnie wybraną stolicą czy politykiem.
 • Siergiej Ławrow
  Rosja zareaguje na notę Stanów Zjednoczonych, które zażądały od niej zamknięcia Konsulatu Generalnego w San Francisco oraz dwóch innych obiektów dyplomatycznych po tym, jak przeanalizuje powstałą sytuację - zapowiedział w piątek szef MSZ Siergiej Ławrow.
 • Siergiej Ławrow, Donald Trump i ambasador Rosji w USA Sergiej Kislak
  Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w czwartek w Nikozji, że Moskwa docenia stanowisko Cypru, który - jak zauważył - nie poddaje się "nastrojom rusofobicznym". Rosyjski minister zarzucił Unii Europejskiej, że próbuje narzucać takie nastroje.
 • Siergiej Ławrow
  Donald Tusk był biernym szefem Rady Europejskiej, a kształt wspólnotowej polityki wschodniej – w tym nałożenie sankcji na Rosję – to zasługa Berlina. Gdyby na miejscu Tuska był na przykład włoski socjalista, sankcji w ogóle nie udałoby się utrzymać. Dwa powyższe stanowiska wyglądają na sprzeczne. Ku pierwszemu przychyla się Prawo i Sprawiedliwość, forsujące z uporem godnym lepszej sprawy własnego kontrkandydata. Drugie słyszymy z ust obrońców byłego premiera. Paradoksalnie, da się je pogodzić. 
 • Siergiej Ławrow na konferencji NATO
  NATO jest nadal instytucją z czasów zimnej wojny, zarówno w umysłach, jak i w sercach - oświadczył rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow podczas 53. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.
 • Siergiej Ławrow
  Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow ocenił, że działania NATO w regionach przylegających do granic Rosji mają charakter prowokacyjny; powtórzył też, że system obrony przeciwrakietowej USA władze w Moskwie uważają za skierowany przeciwko Rosji.
 • Żołnierze państw NATO
  Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w środę, że Moskwa nadal popiera podpisany w 1997 roku Akt Stanowiący Rosja-NATO i wezwał, by nie rezygnować z zasad zawartych w tym dokumencie. Zauważył, że strony ustaliły wówczas, że nie będą uważać się za wrogów.
 • Tureckie oddziały wojskowe na granicy z Syrią
  MSZ Rosji ogłosiło wieczorem, że opublikowało na swojej stronie internetowej teksty porozumień zawartych z USA w sprawie Syrii. Rosyjski resort zarzucił stronie amerykańskiej, że opublikowała wcześniej "częściowy dobór dokumentów" w sprawie Syrii.