• azienki Królewskie
  Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński odwołał  Tadeusza Zielniewicza ze stanowiska dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - podał MKiDN w komunikacie. Odwołanie nastąpiło w związku m.in. z "wyrokami za stosowanie w Muzeum praktyk mobbingowych".Odwołany urzędnik mówi zaś, że ecyzja wicepremiera Glińskiego to "sprawa polityczna"
 • Noc Muzeów w Warszawie
  Noc muzeów to jedyna okazja w roku by w godzinach późnowieczornych lub nocnych zupełnie za darmo odwiedzić wszystkie warte uwagi miejsca w Warszawie. Miłośnicy dziejów będą mogli spotkać się z prehistorycznym łowcą albo odkryć tajemnice konserwacji zabytków. Innych może skusić spacer z latarkami po Ogrodzie Botanicznym czy poznawanie kulis warszawskich teatrów.
 • Prezydent Bronisław Komorowski zasadził "dąb wolności" w Łazienkach w Warszawie
  Unia Europejska to my, a nie coś odległego i dalekiego - powiedział Bronisław Komorowski, który w Łazienkach Królewskich dokonał symbolicznego posadzenia dębu wolności. Dziś mija 10 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej.
 • Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
  Łazienki oraz Pałac Kultury i Nauki - to miejsca, które cieszą się największą popularnością wśród turystów w Warszawie. Często odwiedzane są też stołeczne muzea.
 • Pomnik Chopina w Łazienkach
  Ten zabytkowy budynek w Łazienkach Królewskich miał się stać luksusowym apartamentowcem. Jednak został wyburzony. Teraz tym skandalem zajęła się stołeczna prokuratura.
 • Jan Borysewicz z Patrycją
  Z tej strony Jana Borysewicza nie znaliśmy. Zafundował swojej dziewczynie Wenecję w Warszawie!
 • Warszawiacy tłumnie odwiedzali Zamek Królewski
  Tłumy warszawiaków wzięły udział w tegorocznej Nocy Muzeów w Warszawie. Entuzjaści nocnego zwiedzania szczególnie chętnie składali wizytę w rodzinnym domu wybitnej polskiej uczonej oraz oglądali prezentowaną na Zamku Królewskim "Damę z gronostajem" Leonarda da Vinci.
 • Ogromny remont Łazienek. Ambitny plan za wielkie miliony
  Kosztem ok. 50 mln zł warszawskie Łazienki poddane zostaną renowacji. Początek prac już w tym roku, a przebiegać one będą bez zamykania ekspozycji.
 • Glazura już jest niemodna
  Czym zastąpić glazurę? Jest specjalny sposób, dzięki któremu nasze ściany będą pięknie wyglądać. Do tego nowy pomysł na łazienkę, czy kuchnię jest całkowicie wodoodporny.
 • Znajmi Palikota dyrektorami Łazienek

  Czy to przypadek, że szefami warszawskich Łazienek zostają ludzie, z którymi Janusz Palikot robił interesy? Portal niezalezna.pl pisze, że biznesowe kariery zarówno starego, jak i nowego dyrektora zabytku są związane z Polmosem, czyli byłą firmą posła PO.