• apteka
  Eksperci i pacjenci są zaniepokojeni brakiem leku na szpiczaka – lenalidomidu - na liście leków refundowanych, która ma wejść w życie 1 maja. Ich zdaniem może to prowadzić do spadku skuteczności leczenia szpiczaka. Resort zdrowa podkreśla, że to jedynie projekt listy.
 • Lekarz
  Szpiczak plazmocytowy jest u większości pacjentów chorobą nawracającą. Do skutecznego leczenia nawrotów tego nowotworu potrzebujemy nowych leków - przekonywali lekarze i pacjenci podczas 13. Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Szpiczaka.
 • Lek
  Leczenie pacjentów ze szpiczakiem opornym i nawrotowym stanowi w Polsce ogromny problem ze względu na brak refundacji skutecznych terapii – oceniają eksperci. Ich zdaniem brak możliwości stosowania nowych leków odbiera chorym szansę na życie.
 • Farmaceuta w aptece
  Oczekujemy refundacji kolejnego leku nowej generacji stosowanego w leczeniu szpiczaka, co znacznie zwiększyłoby możliwości terapii nawrotowej postaci tej choroby – powiedzieli eksperci na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie.
 • Strzykawka i szczepionka oraz stetoskop
  Lek na szpiczaka w postaci przeciwciała monoklonalnego to prawdziwy przełom w leczeniu pacjentów z tym nowotworem; daje bowiem bardzo dobre efekty nawet u chorych, u których przestały działać inne terapie – ocenia francuski hematolog prof. Mohamed Mohty.
 • Kobieta leży w szpitalu
  Nie należy zwlekać z leczeniem chorych z tzw. tlącym się szpiczakiem i z wysokim ryzykiem pełnego rozwinięcia się tej groźnej choroby – powiedziała na konferencji hematologów w Nowym Jorku dr Maria-Victoria Mateos z Salamanki w Hiszpanii.
 • Ogromny postęp w leczeniu pacjentów chorych na szpiczaka mnogiego
  Szpiczak mnogi ciągle jest chorobą nieuleczalną. Pojawia się jednak coraz więcej nowych leków, dających bardzo dobre efekty terapeutyczne nawet u tych chorych, u których przestały działać najlepsze dostępne terapie - oceniają hematolodzy.