• Lekarstwo
  Interpol szacuje, że co roku milion osób umiera z powodu pośrednich lub bezpośrednich skutków zażywania podrabianych leków. Według Światowej Organizacji Zdrowia co setny lek na polskim rynku jest podróbką. Jakie leki są najczęściej podrabiane? Czy da się je odróżnić od prawdziwych?
 • Tabletki na dłoni
  Korzystanie z suplementów diety stało się powszechne. Polacy przyjmują je w nadmiarze, bez konsultacji z lekarzem – alarmuje Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia. Eksperci przypominają, że najzdrowsze jest wyrównywanie niedoborów pokarmowych właściwą dietą.
 • Pacjent u lekarza
  Ostatnie kilkanaście lat w Polsce przyniosło liczne zmiany społeczne, technologiczne, ekonomiczne, które swym zasięgiem objęły również medycynę. Zdrowie jest jednak wartością, którą Polacy od lat uznają za najważniejszą w życiu. Według badania GUS ma ono największe znaczenie dla 98,7 proc. Polaków. Nie dziwi zatem fakt, że eksperci wielu dziedzin starają się odpowiadać na pytania – jaki jest współczesny pacjent i jakie są jego potrzeby.
 • leki
  Minister zdrowia będzie mógł wydać indywidualną zgodę na pokrycie kosztu leku, jeżeli jest to niezbędne dla ratowania życia lub zdrowia pacjenta - przewidują przepisy, które 23 lipca weszły w życie. Nowa regulacja ma ułatwić dostęp do terapii niestandardowych.
 • Pacjent z nogą w gipsie
  Nie zamierzamy pobierać od pacjentów, którzy w ramach ubezpieczenia zgłaszają się do szpitala publicznego, żadnych dopłat ani opłat, to jest nieporozumienie – zapewniał w Konstanty Radziwiłł odnosząc się do doniesień mediów.
 • Lekarz
  Reportażysta Paweł Reszka zatrudnił się w ramach eksperymentu w jednym ze szpitali jako sanitariusz. Na podstawie tego doświadczenia napisał książkę. O swojej historii i spostrzeżeniach opowiedział w "Dzień Dobry TVN". Dlaczego lekarze są często nieczuli na cierpienie pacjentów?
 • Modlitwa
  Naukowcy, badając reakcje mózgowe katolików, wykazali, że taka strategia naprawdę przynosi korzyści. Dogmatyczne przekonania religijne stanowią bufor zabezpieczający przed lękiem i przynoszą ulgę w trudnych chwilach.
 • Zgon
  Niemal co trzecia z osób umierających rocznie w Polsce mogłaby żyć o kilka lat dłużej, gdyby przestrzegała zaleceń zdrowotnych – powiedział konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego prof. Mirosław Wysocki.
 • Zupa pomidorowa
  - Człowiek jest taki, jak je, pije, wie i myśli - twierdzi alergolog Danuta Myłek. Zgodnie z tą dewizą pani doktor w towarzystwie dyplomowanego coacha zdrowia Agnieszki Cegielskiej przygotowała potrawy korzystnie wpływające na stan naszego ciała i ducha.
 • Badanie u lekarza
  "Kraje Grupy Wyszehradzkiej przeznaczają na ochronę zdrowia mniej niż należałoby i byłoby to rozsądne, Polska jest nawet na ich końcu" - powiedział podczas debaty w Warszawie przewodniczący Węgierskiego Stowarzyszenia Komunikacji w Ochronie Zdrowia dr Mark Molnar.