• Sony XB-40
  Smartfon to za mało, by zapewnić odpowiednie nagłośnienie imprezy na świeżym powietrzu. Stąd, tak popularne stają się teraz mobilne bezprzewodowe głośniki. Ciekawą propozycję przygotowała firma Sony, przedstawiając swój XB-40.
 • HUE+
  Dla coraz większej liczby użytkowników komputerów coraz bardziej liczy się wygląd peceta. Nic więc dziwnego, że na rynek trafiają coraz bardziej wymyślne obudowy, czy systemy oświetlenia, które mają sprawić, by nasz komputer różnił się od innych. Jednym z takich pomysłów jest system kontroli oświetlenia firmy NZXT, dzięki któremu nasza zaświeci się różnokolorowym światłem
 • Alfred Nobel
  Dzięki nim mamy żarówki diodowe, czyli popularne LED-y. Isamu Akasaki i Hiroshi Amano z Japonii oraz Shuji Nakamura z USA zostali laureatami tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Uhonorowała ich w Sztokholmie Królewska Szwedzka Akademia Nauk.
 • Reflektory diodowe LED stosowane w samochodach Audi w zauważalny sposób obniżają zużycie paliwa - do takiego wniosku doszli eksperci po przeprowadzeniu testów. Właśnie dlatego Komisja Europejska nadała temu rozwiązaniu oficjalny certyfikat.
 • Produkcja żarówek w fabryce Philipsa
  Rewolucja za zakrętem! Koncern, którego żarówki znajdziesz w co trzecim aucie na świecie pracuje nad oświetleniem ze związków organicznych. Aby sprawdzić, co czeka kierowców w przyszłości i jak powstają nowe żarówki oraz lampy do samochodów portal dziennik.pl odwiedził fabrykę Philipsa w Aachen.