• Flagi przed europarlamentem
  Z okazji międzynarodowego dnia przeciw homofobii w czwartek na masztach przed europarlamentem zawiśnie po raz pierwszy tęczowa flaga. Przeciwko inicjatywie protestuje PiS. Szefowa unijnej dyplomacji wskazuje, że osoby LGBTI są zbyt często ofiarami przemocy.
 • Krystyna Pawłowicz
  Klub poselski Nowoczesna złożył w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich, nad którym pieczę sprawuje posłanka Monika Rosa. Projekt zdążyła już wyszydzić Krystyna Pawłowicz. Po tym wpisie spadła na nią fala krytyki.
 • Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro
  "W ocenie prokuratora generalnego, art. 138. kodeksu wykroczeń, który przewiduje karę za odmowę świadczenia usług, łamie konstytucyjną zasadę proporcjonalności. Nadto w ocenie prokuratora generalnego przepis rozumiany w ten sposób, że zasady wyznania, sumienia i religii nie są uznawane za uzasadnioną przyczynę odmowy usługi, jest sprzeczny z konstytucyjną zasadą wolności sumienia i wyznania" - powiedziała Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej. Tak tłumaczyła decyzję Zbigniewa Ziobry o zaskarżeniu do Trybunału Konstytucyjnego przepisu Kodeksu wykroczeń, na którego podstawie sądy uznały winę łódzkiego drukarza za odmowę druku plakatów fundacji LGBT.
 • Parada Równości
  Warszawski Ratusz podał trasę tegorocznej Parady Równości. Tęczowy pochód przemaszeruje tuż obok głównej siedziby Prawa i Sprawiedliwości.
 • Radna PiS Anna Kołakowska uczestniczy w kontrmanifestacji narodowców podczas Marszu Równości
  Finał głośnej sprawy z radną PiS, jej córką i interwencją policji w tle. I jednocześnie triumf działaczki Prawa i Sprawiedliwości. Sąd Rejonowy w Gdańsku uznał, że miejska radna PiS Anna Kołakowska, która wraz z rodziną zablokowała w 2015 roku "Marsz Równości" organizowany przez środowiska LGBT, popełniła wykroczenie, ale odstąpił jednocześnie od wymierzenia kary.
 • Krystian Legierski
  "Całkowity zakaz aborcji, >>reforma<< rolna, skandal wokół Trybunału Konstytucyjnego, rozbicie korpusu służby cywilnej, skok na media publiczne czy stadniny koni… Im więcej takich kroków, tym większa część społeczeństwa będzie miała ochotę podziękować Prawu i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach" - mówi w rozmowie z Dziennik.pl Krystian Legierski, polski działacz na rzecz LGBT.