• mieszkanie, przeprowadzka
  Kredyty tanie, ceny niewygórowane, a ofert dużo. Eksperci są zgodni – w 2017 r. kupno mieszkania ma się opłacać, w tym też tego na wynajem. A jeśli już kupować, to co?
 • Mieszkanie
  Firmy deweloperskie szykują się do pobicia rekordu. Polacy na wyścigi kupują mieszkania, bo to najlepsza lokata kapitału, wynika z danych zebranych przez "Rzeczpospolitą".
 • Karta kredytowa i monety
  Nowa danina przyspieszyła zmiany w oprocentowaniu lokat i kredytów. W niektórych przypadkach ich skala jest taka jak reakcja na obniżki lub podwyżki stóp procentowych
 • Ludzie w biurze
  "Ale co to jest?", "Dlaczego jakiś KNF ma decydować za klientów, czy oni chcą ryzykować, czy nie?", "Przecież komunizm już był". To argumentacja polityków, ekspertów i publicystów, którzy dość zgodnie mówili: "Odczepcie się od wolnego rynku". Rozumiem, że wielu zmieniło zdanie, kiedy mleko się już rozlało - mówi w wywiadzie dla Dziennik.pl Paweł Reszka, autor książki "Chciwość". Wcześniej przeprowadził rozmowy z kilkunastoma (byłymi) pracownikami największych renomowanych banków, firm doradztwa finansowego i towarzystw ubezpieczeniowych.
 • Pieniądze
  Powierzając 10 000 zł bankowi, który zajął pierwsze miejsce w majowym rankingu lokat terminowych, możesz zyskać nawet 4 proc. w skali roku. O ile więc mogą wzrosnąć Twoje oszczędności? Sprawdzili to eksperci TotalMoney.pl!
 • Pieniądze
  Choć sytuacja na rynku bankowym nie jest najlepsza, to nadal można znaleźć depozyty oprocentowane 4-proc. w skali roku. Nadal wyższe oprocentowanie otrzymamy, lokując pieniądze na miesięcznej lokacie, tu możemy liczyć na 4 proc., niż na rocznej, tu możemy liczyć tylko na 2,57 proc. Gdzie zatem ulokować 5 000 zł, żeby zarobić najwięcej? Odpowiedź znajduje się w marcowym rankingu lokat terminowych TotalMoney.pl.
 • Pieniądze
  Zastanawiasz się, na jakiej lokacie możesz zarobić najwięcej? Czy będzie to 3-miesięczna z wyższym oprocentowaniem w skali roku, a może 6-miesięczna z niższym? Cenne wskazówki i odpowiedź na powyższe pytanie znajdziesz w najnowszym rankingu lokat przygotowanym przez ekspertów TotalMoney.pl. W którym banku możesz liczyć na atrakcyjne oprocentowanie?
 • Polskie pieniądze
  Styczeń to dobry czas na wdrażanie nowych planów. Jeśli w domowym budżecie mamy jakieś wolne środki, to warto pomyśleć o ich pomnożeniu. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie założenie lokaty. Co prawda, niskie stopy procentowe powodują, że odsetki naliczane przez banki nie są obecnie – delikatnie mówiąc – najwyższe, mimo to jednak lepiej zarobić np. 3% w skali roku niż nic.
 • Pieniądze

  Grudzień to miesiąc wydatków. Lwia część z nich to wydatki na gwiazdkowe prezenty, dlatego eksperci TotalMoney.pl postanowili podsunąć pomysł na niebanalny prezent, czyli lokatę terminową. Sprawdziliśmy, jaki bank oferuje najkorzystniejsze lokaty w kwocie 5 000 zł. Może któraś z nich ucieszy obdarowanego?

 • Pieniądze
  Czy istnieje reguła prawidłowego oszczędzania? Nawet jeśli, to nie każdy będzie mógł się do niej dostosować. Dlaczego? Każdy oszczędza tyle, ile jest w stanie. Sprawdźmy, co radzą eksperci TotalMoney.pl