• Mieszkanie
  Branża budowlana radzi sobie coraz lepiej – powiedział PAP ekonomista Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. "Społeczeństwo jest na tyle zamożne, że zwiększa zakupy dóbr trwałego użytku" – dodał ekspert i tłumaczył, że mieszkania są pewną lokatą kapitału.
 • Mieszkanie
  W I półroczu wzrósł popyt na kredyty mieszkaniowe. Na rynku wciąż jednak dominują zakupy za gotówkę. Bez kredytu finalizowanych jest dwie trzecie transakcji - pisze w sobotę "Gazeta Polska Codziennie".
 • mieszkanie1
  Inwestycja w mieszkania na wynajem to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rentownych sposobów na lokowanie kapitału w Polsce. Obecnie umożliwia nawet 3-krotnie wyższą rentowność niż lokaty bankowe. Gdzie można osiągnąć najwyższą stopę zwrotu z wynajmu lokalu mieszkalnego?
 • mieszkanie, przeprowadzka
  Kredyty tanie, ceny niewygórowane, a ofert dużo. Eksperci są zgodni – w 2017 r. kupno mieszkania ma się opłacać, w tym też tego na wynajem. A jeśli już kupować, to co?
 • Mieszkanie
  Firmy deweloperskie szykują się do pobicia rekordu. Polacy na wyścigi kupują mieszkania, bo to najlepsza lokata kapitału, wynika z danych zebranych przez "Rzeczpospolitą".
 • Karta kredytowa i monety
  Nowa danina przyspieszyła zmiany w oprocentowaniu lokat i kredytów. W niektórych przypadkach ich skala jest taka jak reakcja na obniżki lub podwyżki stóp procentowych
 • Ludzie w biurze
  "Ale co to jest?", "Dlaczego jakiś KNF ma decydować za klientów, czy oni chcą ryzykować, czy nie?", "Przecież komunizm już był". To argumentacja polityków, ekspertów i publicystów, którzy dość zgodnie mówili: "Odczepcie się od wolnego rynku". Rozumiem, że wielu zmieniło zdanie, kiedy mleko się już rozlało - mówi w wywiadzie dla Dziennik.pl Paweł Reszka, autor książki "Chciwość". Wcześniej przeprowadził rozmowy z kilkunastoma (byłymi) pracownikami największych renomowanych banków, firm doradztwa finansowego i towarzystw ubezpieczeniowych.
 • Pieniądze
  Powierzając 10 000 zł bankowi, który zajął pierwsze miejsce w majowym rankingu lokat terminowych, możesz zyskać nawet 4 proc. w skali roku. O ile więc mogą wzrosnąć Twoje oszczędności? Sprawdzili to eksperci TotalMoney.pl!
 • Pieniądze
  Choć sytuacja na rynku bankowym nie jest najlepsza, to nadal można znaleźć depozyty oprocentowane 4-proc. w skali roku. Nadal wyższe oprocentowanie otrzymamy, lokując pieniądze na miesięcznej lokacie, tu możemy liczyć na 4 proc., niż na rocznej, tu możemy liczyć tylko na 2,57 proc. Gdzie zatem ulokować 5 000 zł, żeby zarobić najwięcej? Odpowiedź znajduje się w marcowym rankingu lokat terminowych TotalMoney.pl.
 • Pieniądze
  Zastanawiasz się, na jakiej lokacie możesz zarobić najwięcej? Czy będzie to 3-miesięczna z wyższym oprocentowaniem w skali roku, a może 6-miesięczna z niższym? Cenne wskazówki i odpowiedź na powyższe pytanie znajdziesz w najnowszym rankingu lokat przygotowanym przez ekspertów TotalMoney.pl. W którym banku możesz liczyć na atrakcyjne oprocentowanie?