• Klucze do własnego mieszkania - marzenie wielu młodych ludzi!
  Wynajem mieszkania to dla wielu osób źródło stosunkowo stabilnego przychodu. Potencjalny zysk może jednak zostać przysłonięty przez problemy z najemcą, który demoluje mieszkanie bądź unika płatności. Właśnie dlatego już na etapie przygotowywania umowy należy zrobić wszystko, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami.
 • Mieszkanie
  Prawo do mieszkania komunalnego nie będzie automatycznie dziedziczone. Zdaniem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa należy skończyć z tym, że po śmierci dziadka czy babci mieszkanie komunalne trafia do zamożnych wnuków - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
 • Kamienice w Warszawie
  Niepozorna kamieniczka na Górnym Mokotowie w Warszawie. Z odpadającymi tynkami pokrytymi wiekowym brudem i liszajami wyrzeźbionymi przez grzyby. Tysiące takich zapuszczonych domów można spotkać we wszystkich polskich miastach. Historia tej konkretnej odzwierciedla wiele patologii ostatnich lat.
 • Mieszkanie
  Grudziądzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie mogło sprzedać mieszkań wraz z lokatorami.
 • Ogłoszenia sąsiedzkie
  Czasy, kiedy znało się wszystkich sąsiadów z klatki schodowej, w wielu blokach minęły bezpowrotnie. Zamiast przyjaźni i znajomości, mieszkający obok siebie lokatorzy coraz częściej rozmawiają za pomocą listów zostawianych na klatkach schodowych. Przyjrzeliśmy się tym, które trafiły na serwis wykop.pl i zrobiły tam największą furorę. Choć niewiele jest w nich miłych emocji.
 • Papierosy
  Przez lata nie reagował na skargi sąsiadów, którym przeszkadzał dym papierosowy. Teraz nałogowemu palaczowi grozi wyprowadzka z wynajmowanego mieszkania, i to na natychmiastowa. Taka jest decyzja sądu.
 • W mieszkaniach poniżej standardów - bez wody i toalety, przeludnionych, w budynkach nadających się do wyburzenia - żyje w Polsce ponad pięć milionów ludzi.
 • Przeanalizujemy prawo, by wyeliminować luki, które umożliwiają działanie tak zwanym czyścicielom kamienic - obiecał z trybuny sejmowej Piotr Styczeń. Podsekretarz stanu w ministerstwie transportu, budownictwa i gospodarki morskiej odpowiadał w Sejmie na pytanie Krystyny Łybackiej z SLD w sprawie ochrony praw lokatorów padających ofiarami tzw. czyścicieli kamienic.
 • Rośnie liczba nieruchomości zajmowanych przez komorników
  Rośnie liczba nieruchomości zajmowanych przez komorników: w ciągu dwóch lat zwiększyła się ponaddwukrotnie. Coraz więcej osób kupuje je na licytacjach wraz z mieszkańcami. Nowe prawo pozwala się ich łatwo pozbyć.
 • Blokowisko
  Rząd chce zaostrzyć przepisy dla lokatorów mieszkań komunalnych oraz podwyższyć czynsze. Łatwiej będzie też można pozbyć się niechcianych lokatorów.