• Kobieta w ciąży
  Księżna Kate nie jest w stanie za długo utrzymywać swojej ciąży w tajemnicy. Tak jak w przypadku dwóch poprzednich, tak i tej trzeciej wieści o powiększeniu królewskiej rodziny rozniosły się szybko i Pałac Kensington musiał je oficjalnie potwierdzić. Kate Middleton cierpi bowiem na bardzo uciążliwe niepowściągliwe wymioty.
 • Kobieta w ciąży trzyma się za brzuch
  Około 80 proc. kobiet spodziewających się dziecka doświadcza porannych mdłości, nudności i wymiotów związanych z ciążą. Jednak w przypadku 0,2-2% ciężarnych dolegliwości te mają ekstremalny przebieg nazwany hyperemesis gravidarum (HG), co oznacza niepowściągliwe wymioty ciężarnych.
 • Ból brzucha
  Zaparcia to powszechny problem. Często wywołane są stresem, podróżą, niewłaściwą dietą. Zdarza się, że mogą być dolegliwością towarzyszącą innej poważnej chorobie. Sprawdźmy, jak poradzić sobie z problemem zaparć.
 • Co wywołuje poranne mdłości?
  Mdłości są zwykle pierwszym symptomem ciąży. Ale nie tylko. Okazuje się, że mogą wskazywać na inne problemy zdrowotne i zaburzenia psychiczne.
 • Ciało kobiety
  Aby upewnić się, że jest się w ciąży, zawsze należy się skonsultować z lekarzem. Obserwując swoje ciało, można jednak zauważyć pewne symptomy, które z dużym prawdopodobieństwem są jej symptomami. I nie chodzi tu tylko o brak miesiączki czy słynne poranne mdłości. Oto pierwsze objawy ciąży.
 • Jutro będzie boleć głowa
  Interesujące badania brytyjskich naukowców. Okazuje się, że im człowiek starszy, tym mniejszy kac męczy go po zakrapianej imprezie. Czy to znaczy, że najlepsze picie zaczyna się po sześćdziesiątce?