• Teheran
  Wielki mufti Arabii Saudyjskiej Abdel Aziz al-Szejk uważa, że przywódcy Iranu nie są muzułmanami, tylko wyznawcami "maga" i należy postrzegać ich jako wrogów. W odpowiedzi usłyszał, że saudyjscy duchowni to "kaznodzieje terroru".
 • Papież Franciszek w Nowym Jorku, w katedrze świętego Patryka
  Papież Franciszek modlił się w Nowym Jorku za muzułmanów, którzy zginęli w Mekce. Ponad 700 osób straciło życie a 800 zostało rannych w wyniku stratowania przez tłum w czasie tradycyjnej pielgrzymki do Mekki. 
 • Tragedia pod Mekką. Setki zadeptanych pielgrzymów
  Gwałtownie rośnie liczba stratowanych na śmierć pielgrzymów pod Mekką. Najnowsze dane saudyjskiej obrony cywilnej mówią o co najmniej 453 ofiarach. Ponad 700 osób zostało rannych.
 • Uczestnicy pielgrzymki do Mekki
  Muzułmanie z całego świata przyjeżdżają do świętego miejsca islamu, aby wziąć udział w pielgrzymce , do której jest zobowiązany każdy wyznawca. Hadżdż potrwa od 22 do 26 września. W tym roku pielgrzymów ochrania 100 tys. policjantów.
 • Katastrofa budowalana w Mekce
  Katastrofa budowlana w Mekce, w wyniku której zginęło 107 osób, nie będzie miała wpływu na pielgrzymkę muzułmanów do świętego miasta Islamu. Zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciel władz Arabii Saudyjskiej powiedział, że hadżdż odbędzie się zgodnie z planem. Zniszczenia w Wielkim Meczecie natomiast zostaną usunięte w ciągu kilku dni.
 • Pielgrzymka muzułmanów do Mekki
  Katastrofa budowlana w Mekce. Gwałtowny podmuch wiatru przewrócił dźwig. Zginęło ponad 60 osób, jest też kilkudziesięciu rannych.
 • Najświętsze miejsce muzułmanów
  Pielgrzymka do Mekki, czyli hadż to jeden z najświętszych obowiązków każdego muzułmanina. Ci, którzy dotrą do czarnego kamienia w centrum meczetu uzyskują prestiżowy tytuł.
 • Mekka, święte miejsce islamu
  Arabia Saudyjska pokazuje, jak buduje się metro. Władze tego kraju chcą wybudować w Mekce podziemną kolejkę. Wszystkie linie mają mieć 182  kilometry długości, podróżni będą wsiadać do wagoników na 88 stacjach, a prace zajmą około 10 lat.
 • Pielgrzymka do Mekki to jeden z filarów islamu i obowiązek każdego muzułmanina
  Dzisiaj otwierają się bramy niebios, a Allah słucha modlitw wiernych. Zwłaszcza tych, którzy wdrapią się na świętą górę Arafat, gdzie Mahomet wygłosił najważniejsze ze swoich kazań. W tym roku na hadżdż - świętą pielgrzymkę, będącą obowiązkiem muzułmanina - przybyły tam dwa miliony pielgrzymów ze 181 krajów. Zobacz, jak wyglądają najważniejsze dni w życiu każdego wyznawcy islamu.
 • Muzułmanie wyruszyli w pielgrzymkę do Mekki
  Co najmniej 2,5 mln muzułmanów rozpoczęło hadżdż, pielgrzymkę do świętego miasta Mekka w Arabii Saudyjskiej, którą przynajmniej raz w życiu ma obowiązek odbyć każdy wyznawca islamu.