• Kobieta w średnim wieku biegnie
  Wiele pań po pięćdziesiątym roku życia nie może pochwalić się płaskim lub tylko lekko zaokrąglonym brzuchem, bo na jego miejscu pojawia się piłeczka, która nie chce zniknąć. Dlaczego tak się dzieje? Co jeść, aby zrzucić zbędne kilogramy?
 • Fałdki w okolicach talii
  W każdym wieku można schudnąć, ale sama regularność jedzenia nie wystarczy do tego, aby zredukować masę ciała.
 • Dieta po świętach
  Dla osób, które ze względu na schorzenia powinny ograniczać niektóre produkty w swojej diecie, święta wydają się koszmarem, ale nie powinny się tym stresować. Osoby na diecie bezglutenowej mogą zwykłe mąki zastąpić kukurydzianą czy gryczaną, a diabetycy ograniczać potrawy podnoszące cukier - radzi dietetyk dr n. med. Daria Domańska-Senderowska.
 • Metabolizm
  Zanim podejmie się decyzję o przejściu na drastyczną dietę, zawsze najpierw warto skorzystać z mniej radykalnych, a w dodatku bardzo zdrowych, środków. Oto kilka prostych sposobów na to, by organizm spalał więcej kalorii.
 • Skuteczne odchudzanie
  Można zrzucić wagę bez stosowania konkretnej diety. Wystarczy dobrze komponować codzienne menu. Ważnym jego elementem powinny być produkty obfitujące w wodę. Zobacz.
 • Filiżanka kawy z sercem
  Kawa to nie tylko kuszący napój pod względem walorów smakowych. Ziarna pomogą zwalczyć cellulit oraz cienie pod oczami. Napój wspomaga odchudzanie, przyśpieszając przemiany metaboliczne. Dlaczego warto jeszcze wypijać filiżankę kawy dziennie?
 • Gotowanie
  Równowaga pomiędzy ilością energii dostarczanej organizmowi a zużywanej przez niego gwarantuje prawidłowy przebieg wszystkich procesów życiowych. Bilans dodatni prowadzi do nadwagi i otyłości. Nadmiar kalorii odkłada się bowiem w postaci tkanki tłuszczowej. Z kolei bilans ujemny powoduje, że organizm czerpie energię z tkanek. Skutkuje to redukcją masy ciała, a także pogorszeniem samopoczucia oraz spadkiem sprawności fizycznej i intelektualnej.
 • Szpital
  Prawie co piąta osoba z nowotworem nie umiera z powodu choroby, lecz z niedożywienia – powiedział PAP chirurg onkolog dr hab. Stanisław Kłęk z okazji rozpoczęcia ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”.
 • Kobieta na wadzie
  Po świątecznej uczcie i sylwestrowej zabawie wielu z nas podejmuje się noworocznej walki z kilogramami. Jak sprawić, by nie wiązała się ona z wyrzeczeniami? Prezentujemy kilka sposobów jak wytrwać w tym postanowieniu.
 • Aby odchudzanie było skuteczne
  Bezskutecznie zrzucasz wagę? Wydaje ci się, że masz dobrą dietę, ale w twoim organizmie szwankuje przemiana materii? Czas coś z tym zrobić! Oto produkty, które sprawią, że twój metabolizm nabierze zawrotnego tempa...