• Volkswagen e-Golf
  "W przepisach ustawy o elektromobilności jest błąd; zakazują one bowiem wjazdu do stref czystego transportu niemal wszystkim, nawet rowerzystom" - mówił prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, przedstawiając drugą część raportu Izby o ochronie powietrza.
 • Ukraina
  Obwód ługański należy do najbardziej zaniedbanych regionów Ukrainy. Wysoka przestępczość, zapuszczony przemysł, zniszczona infrastruktura to nie wszystko. Region dodatkowo ucierpiał wskutek wojny z Rosją, w wyniku której Ukraina straciła kontrolę nad jedynym większym miastem obwodu, Ługańskiem. Odwiedziliśmy Lisiczańsk, jeden z przemysłowych ośrodków kontrolowanej przez Kijów części regionu. Dziś w tym mieście jest tyle symboli, pokazujących jego niewesołą – delikatnie rzecz ujmując – historię i położenie, że nie sposób nie zwrócić na nie uwagi. Choćby jadąc samochodem po drogach, które mają więcej dziur niż szwajcarski ser, a niektóre z dziur samodzielnie łatają taksówkarze. Albo zwalniając na widok psów (nie lisów będących w nazwie miasta), które w tym dużym, acz wyglądającym na niemal puste mieście opanowały lokalne drogi, zupełnie nie przejmując się zasadami ruchu drogowego.
 • Warszawa w telefonie
  Po tym jak ruszyły poszukiwania pytona, teraz głośno jest także o innym gadzie. W centrum Warszawy pojawił się 93-centymetrowy wąż eskulapa, podaje TVN Warszawa.
 • Aleksander Bach-Gapiński
  W piątek na ulice Poznania wyjechały tramwaje ozdobione tęczowymi chorągiewkami z okazji sobotniego Marszu Równości. Radość środowisk LGBT nie trwała jednak długo. Najpierw jeden z motorniczych odmówił prowadzenia tramwaju, a następnie MPK podjęło decyzję o zdjęciu flag z powodu "negatywnych komentarzy". Tymczasem inny motorniczy zdobył się na odwagę, by przeciwstawić się pracodawcy.
 • Pieniądze i prawo jazdy
  Prokuratorzy z Gdańska i Wrocławia skarżą uchwały miast wprowadzające wyższe opłaty za holowanie pojazdów. Śledczy wnieśli o stwierdzenie nieważności tych uchwał, a zastępca Prokuratora Generalnego zlecił pozostałym prokuraturom w kraju analizę uchwał dotyczących opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów.
 • Młotek sędziowski Sędzia
  Oświęcimscy radni zdecydowali o zaskarżeniu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie zarządzenia wojewody małopolskiego w sprawie zmiany nazw ulicy Ignacego Fika na Tomasza Arciszewskiego – dowiedziała się w piątek PAP w oświęcimskim magistracie.
 • Śmieci - zdjęcie ilustracyjne
  Od sierpnia wywozem śmieci z najludniejszej dzielnicy stolicy zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, które najwyraźniej nie radzi sobie z problemem. Są miejsca, do których śmieciarki nie dotarły od 10 dni. 
 • Mieszkanie
  W Polsce jest niespełna 14,5 mln mieszkań, a ich liczba potroiła się w ciągu ostatnich 100 lat. I choć nasze mieszkania są co coraz większe i lepiej wyposażone, to na tle Europy mieszkamy w klitkach – wynika z analizy domiporta.pl. Są jeszcze w Polsce domy bez bieżącej wody.
 • Samorządy będą mogły podnieść opłaty za parkowanie do maksymalnie 9,45 zł za pierwszą godzinę - zakłada znowelizowana ustawa o partnerstwie publiczno prywatnym, która we wtorek trafi pod obrady Senatu. Pieniądze mają być przeznaczone m.in na budowę wielopoziomowych parkingów w formule PPP.
 • Wieś
  Warszawa przyciąga nowych mieszkańców – kusi pracą, możliwościami, dostępem do infrastruktury. W latach 2006-2016 na pobyt stały zameldowało się tu 243 tys. osób. W tym samym czasie 165 tys. osób opuściło stolicę. Kto decyduje się na taką zmianę?