• Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
  Lekarz pediatra powinien zawsze być dla dziecka lekarzem pierwszego kontaktu - przekonuje rzecznik praw dziecka Marek Michalak w wystąpieniu do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, odnosząc się do planowanych zmian w podstawowej opiece zdrowotnej.
 • Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przed Sejmem
  Nie bójcie się myśleć oraz wyrażać własnych opinii; pamiętajcie o szacunku do drugiej osoby oraz podstawowych zasadach demokracji, które obowiązują również w szkole - napisał rzecznik praw dziecka Marek Michalak w liście z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.
 • Centrum Zdrowia Dziecka
  Życie i zdrowie dzieci w Centrum Zdrowia dziecka jest narażone na niebezpieczeństwo – uważa Rzecznik Praw Dziecka. Powód? Strajk pielęgniarek. I apeluje do ministra zdrowia o podjęcie pilnych działań mających na celu pełne zabezpieczenie prawa dziecka do ochrony życia i zdrowia. Dziennik.pl dotarł do treści pisma Rzecznika.
 • Śledczy sprawdzają, czy Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zaniedbał swoje obowiązki. Chodzi o sprawę chłopca, który trafił do szpitala psychiatrycznego i rozpoczął głodówkę.
 • Dzieci potrzebują miłości, troski i uwagi bliskich. W święto najmłodszych przypomina o tym Rzecznik Praw Dziecka. W liście do dzieci i ich opiekunów Marek Michalak pisze, że Dzień Dziecka powinien być radosny i pełen beztroskiej zabawy, spełniania marzeń. 
 • Marek Michalak
   Bezczynność samotnej matki z Opola, której dzieci trafiły do pogotowia opiekuńczego, było przyczyną jej zatrzymania przez policję - stwierdził rzecznik praw dziecka Marek Michalak, prezentując wyniki przeprowadzonej przez niego kontroli.
 • Dentobusy - to propozycja Rzecznika Praw Dziecka
  Ciekawa propozycja Rzecznika Praw Dziecka. Stomatolodzy mogliby leczyć dzieci i młodzież w mobilnych gabinetach, dentobusach - uważa Marek Michalak i przypomina, że wyniki badań stanu uzębienia najmłodszych są niepokojące.
 • Jerzy Owsiak
  Jakub Śpiewak założyciel fundacji Kidprotect.pl stanął w obronie Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka i zaatakował szefa WOŚP. Jerzy Owsiak zarzucił Michalakowi w liście, że nie staje w obronie krzywdzonych dzieci i jest za mało aktywny w walce o ich dobro. "Boleję nad tym, że autorytet młodzieży staje się hejterem" - pisze Śpiewak na swoim blogu.
 • Czy dzieci można tresować rózgą? Prokuratura bada poradnik dla rodziców
  Dziecko jest jak szczur, jak muł, którego można wytresować, na przykład rózgą. To nie zalecenia ze średniowiecza, a rady zawarte w książce o wychowywaniu potomstwa. Rzecznik Praw Dziecka zawiadomił prokuraturę o podręczniku, który zaleca bicie dzieci.