• Międzynarodowa Stacja Kosmiczna
  Władze USA chcą przekształcić Międzynarodową Stację Kosmiczną, która ma zapewnione finansowanie do roku 2024, w komercyjne przedsięwzięcie. Rozpoczęły się prace nad planem przejściowym, który umożliwi skierowanie stacji do sektora prywatnego - podał w poniedziałek Washington Post.
 • Chris Hadfield - Tweet z kosmosu
  Chris Hadfield, pierwszy Kanadyjczyk, który odbył spacer po przestrzeni kosmicznej, swoimi przeżyciami postanowił podzielić się z innymi. Jak żyje astronauta w kosmosie? Jak zrobić jajecznicę czy zadbać o higienę osobistą i umyć zęby, będąc w stanie nieważkości? Pełna relacja przekazana w maksymalnie 140 znakach z elementami graficznymi jest dostępna na Twitterze. Widzowie Discovery Science będą mogli obejrzeć ją w programie "Tweet z kosmosu".
 • Ziemia widziana z kosmosu
  NASA opublikowało niezwykły, nocny timelapse Ziemi. Na nagraniu z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej obserwujemy, jak okrąża ona nasz glob. Rozbłyskujące światła miast oraz błyskawice oglądane z kosmicznej perspektywy tworzą spektakularne widowisko.
 • Międzynarodowa Stacja Kosmiczna spadnie do Pacyfiku w 2020 r.
  Misja prywatnego statku Dragon, który miał przywieźć sprzęt i zapasy na Międzynarodową Stację Kosmiczną zakończyła się klapą. Rakieta nośna wybuchła kilka minut po starcie.
 • Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ISS
  Uszkodzony rosyjski statek kosmiczny Progress spłonął w ziemskiej atmosferze, a jego drobne szczątki - o ile przetrwały - spadły na Ziemię. Ryzyko dla ludzi na Ziemi było niewielkie.
 • Start z kosmodromu Bajkonur
  To już pewne.  Progress nie przycumuje do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - szef rosyjskiej agencji kosmicznej przyznał, że statek wymknął się spod kontroli. Jednostka spłonie więc w atmosferze.
 • Statek "Progress"
  Rosyjskie Centrum Kierowania Lotami Kosmicznymi nadal nie może połączyć się z wystrzeloną rakietą zaopatrzeniową "Progress". Próby przeprowadzane wczoraj i dzisiejszej nocy zakończyły się niepowodzeniem.
 • Lądowanie astronautów z ISS w Kazachstanie
  112 milionów kilometrów w pół roku - o takiej kilometrówce mógłby pomarzyć niejeden poseł. Dla astronautów krążących wokół Ziemi to jednak nic wielkiego. Właśnie troje z nich wróciło z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ich lądowanie pilnie śledzili fotoreporterzy. ZOBACZ ZDJĘCIA.
 • CRS-3 FALCON 9 LIFTOFF (Zdj. SpaceX)
  Jej pierwszy stopień, czyli największa, dolna część miała bezpiecznie wrócić na Ziemię. Miało być to pionowe, miękkie lądowanie na stojącej na Atlantyku platformie wielkości boiska do piłki nożnej.
 • Eksplozja rakiety Antares
  W USA rozpoczyna się śledztwo w sprawie rakiety Antares, która eksplodowała tuż postarcie z bazy Wallopsa w stanie Wirginia. W wyniku wybuchu rozpadł się prywatny statek Cygnus; który miał lecieć na Międzynarodową Stację Kosmiczną.