• Produkty, które zawierają cynk
  Cynk odgrywa w naszym organizmie bardzo ważną rolę. Mimo to w naszym ciele znajdują się jego śladowe ilości od 1,5 do 3 gram. Pierwiastek odpowiada m. in. za piękny wygląd skóry, włosów i paznokci, pozwala prawidłowo odczuwać smaki i zapachy. Jest niezbędny dla dzieci i młodzieży do prawidłowego wzrostu i rozwoju płciowego. Jest konieczny do prawidłowego działania niektórych hormonów, np. insuliny.
 • Drożdże zawierają chrom
  Chrom jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ma wpływ na metabolizowanie glukozy i utrzymanie go na prawidłowym poziomie. Dzięki temu pomaga hamować apetyt na słodycze. Wspomaga także przemianę tłuszczów i węglowodanów. Gdzie go znaleźć i czy istnieją przeciwwskazania do jego dodatkowej suplementacji?
 • Badanie DNA
  To dwumilimetrowe ziarenko, wcześniej nieznane nauce. Międzynarodowi eksperci potwierdzili jednak, że profesor Adam Pieczka z krakowskiej AGH odkrył nowy minerał.
 • Ocean
  Pod ziemią może znajdować się gigantyczny naturalny rezerwuar, w którym jest tyle wody ile we wszystkich znanych oceanach razem wziętych. Tak sądzą naukowcy, którzy publikują swą hipotezę na łamach prestiżowego tygodnika "Nature".
 • Archeolog
  W Peru znaleziono indiańską kopalnię cynobru . Minerał ten wykorzystywany był przez przedstawicieli kultury Mochica do malowania tatuaży na skórze.