• Premier Beata Szydło
  Szef MSWiA nie zostanie odwołany. Mariusza Błaszczaka broni premier. Politycy PO chcą by minister podał się do dymisji w związku z odwołaniem komendanta głównego policji. Zbigniew Maj odszedł ze służby, informując, że byli funkcjonariusze policyjnego Biura Spraw Wewnętrznych szykowali przeciwko niemu prowokację. Premier Beata Szydło na konferencji prasowej powiedziała, że nie rozważa odwołania ministra.
 • Anna Streżyńska z mężem
  Zagrożenie utraty dotacji unijnej na projekty informatyczne. To główny powód jak minister cyfryzacji Anna Streżyńska podała tłumacząc dymisję szefostwa Centralnego Ośrodka Informatyki.
 • Szef MSW Mariusz Błaszczak
  Ledwie Mariusz Błaszczak zasiadł na fotelu ministra w MSW, a już musi gasić pierwszy poważny pożar. Jak pisze "Rzeczpospolita", resort spraw wewnętrznych ujawnił na swojej stronie internetowej dokładne plany budynku zajmowanego przez kierownictwo ministerstwa. Są tam nawet plany instalacji z naniesionym położeniem kamer monitoringu.
 • Była premier Ewa Kopacz. W tle politycy PiS, od lewej: Ryszard Terlecki, Jarosław Kaczyński, kandydat na ministra spraw wewnętrznych i administracji, poseł Mariusz Błaszczak
  Mariusz Błaszczak, przyszły nowy szef resortu spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Beaty Szydło, zapytany o fotoradary przypomniał uszczypliwie słowa Ewy Kopacz. Polityk PiS zapowiedział też poważne zmiany w polskiej policji.
 • podsłuch
  Bartłomiej Sienkiewicz stanowczo zaprzecza tezom publikacji "Gazety Wyborczej". W podobnym tonie mówił w RMF FM wicepremier Tomasz Siemoniak. W oddzielnych oświadczeniach stanowisko zajęły ABW, SKW, policja i MSW. Według "GW" tajna grupa utworzona w MSW badała, czy za aferą podsłuchową stoją ówcześni i byli szefowie służb specjalnych.
 • Bartłomiej Sienkiewicz
  Naginanie prawa, podsłuchiwanie byłych szefów służb, wprowadzenie w błąd sądu i prokuratury - to tylko część zarzutów w aferze, o jakiej pisze "Gazeta Wyborcza". Chodzi o domniemany spisek generałów, który polecił tropić Bartłomiej Sienkiewicz, kiedy był jeszcze szefem MSW. Podejrzewał, że za aferą podsłuchową stoją byli szefowie służb - ABW, SKW i BOR. Inwigilowano nawet urzędującego szefa CBA.
 • Szefowa polskiego MSW Teresa Piotrowska oraz minister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve
  W Charkowie około 180 osób polskiego pochodzenia czeka na ewakuację do Polski. Taką informację przekazała dziś w radiowej Jedynce minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska.
 • Radosław Sikorski
  Zgodnie z zapowiedzią PiS nie odpuszcza sprawy korzystania przez Radosława Sikorskiego z ryczałtu na prywatny samochód. Szef Klubu Mariusz Błaszczak wystąpił do szefów MSW i MSZ oraz do samego marszałka Sejmu o udostępnienie dokumentów, które mają pokazać prawdziwość jego deklaracji.
 • Komendant główny policji inspektor generalny Marek Działoszyński i minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska w Komendzie Głównej Policji w Warszawie
  Minister spraw wewnętrznych ubolewa, że doszło do pomyłki przy zatrzymaniu dziennikarzy w PKW. "W przyszłości nie może dochodzić do takich sytuacji" - oświadczyła minister Teresa Piotrowska.
 • Policja wyprowadza protestujących, którzy 20 listopada w trakcie manifestacji przed PKW wtargnęli do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej i zajęli salę konferencyjną
  Ewa Kopacz czeka na raport w sprawie wydarzeń w siedzibie PKW. Chodzi o zatrzymanie przez policję dwóch dziennikarzy w siedzibie Komisji w nocy z 20 na 21 listopada.