• Jabłka
  Chociaż istnieją ogólne, uniwersalne zasady dotyczące zbilansowanej diety, skład naszego codziennego menu należy dostosować również do wieku, płci, stopnia aktywności fizycznej czy stanu zdrowia. Seniorzy, których organizmy pracują już w nieco inny sposób niż przed laty, z pewnością powinni zwracać szczególną uwagę na spożywane produkty. Niestety, wielu starszych ludzi nie jest świadomych tego, jak duży wpływ na stan ich zdrowia i komfort życia ma odpowiednie odżywianie.
 • Sałatka owocowa
  Stres, papierosy, opalanie się i spaliny - to w dużej mierze przyspiesza powstawanie wolnych rodników. W niewielkiej ilości są one potrzebne naszemu systemowi odpornościowemu. Jednak ich nadmiar jest groźny dla organizmu. Wolne rodniki nie tylko szkodzą naszej skórze, lecz także zwiększają ryzyko groźnych chorób. Bronią w walce z wolnymi rodnikami są antyoksydanty.
 • Zdrowa dieta
  Warto na stałe wprowadzić je do menu i spożywać regularnie.
 • Grillowany łosoś z warzywami
  Dr Lucilla Titta to specjalistka w dziedzinie żywienia i koordynatorka projektu SmartFood w Europejskim Instytucie Onkologicznym w Mediolanie, która wspólnie z dziennikarką Elianą Liotta - napisała książkę "Dieta Smartfood".
 • Marcin Meller
  Zdjęcia z młodości często budzą nostalgię pomieszaną z zażenowaniem z powodu tego, jak kiedyś wyglądaliśmy. Marcin Meller nie przejmuje się jednak krytyką i pokazuje, jak wyglądał zdając maturę.
 • Łosoś
  Co wspólnego może mieć człowiek z rybą? Wydaje się że niewiele. Nie tylko na pierwszy, ale nawet na drugi i trzeci rzut oka różnimy się przecież niemal w każdym elemencie. Ale okazuje się, że właśnie rybom możemy zawdzięczać skuteczne powstrzymanie oznak upływającego czasu!
 • Start
  Jak wynika z badań brytyjskich naukowców, żeby zachować dobrą formę, należy codziennie zrobić 10 tysięcy kroków.
 • Spacer
  Jak wynika z badań brytyjskich naukowców, żeby zachować dobrą formę, należy codziennie zrobić 10 tysięcy kroków. Ile kroków robią Michał Baryza, Tamara Gonzales Perea i Jan Pirowski?
 • Klepsydra
  "Jak człowiek dba o siebie, to do końca życia jest młody" - powiedział Czesław Beer, 80-letni instruktor jogi. "Niezbędnym warunkiem dobrego samopoczucia jest sprawność fizyczna" - dodał. Jaką stosuje dietę? Czy istnieje gen długowieczności?
 • Starszy mężczyzna przygotowuje sałatkę
  Są szczupli, mają lepszą kondycję, rzadziej zapadają na choroby układu krążenia i niektóre nowotwory – tyle o weganach wiemy już od lat. Zaś według najnowszych ustaleń amerykańskich naukowców amatorzy diety bez mięsa żyją dłużej.