• Budowa rurociągu
  USA rozpoczęły ofensywę mającą na celu powstrzymanie rosyjskiej dominacji na europejskim rynku gazowym; świadczą o tym wypowiedzi, w tym nt. gazociągu Nord Stream 2 dla duńskiego dziennika "Berlingske", przedstawicielki Departamentu Stanu Robin Dunnigan.
 • Kołobrzeg (Fot. Ewa Rogalska)
  Z powodu silnego wiatru północnego w woj. pomorskim przekroczone są stany alarmowe wód Bałtyku i rzek na Żuławach; bez prądu jest ponad 2,6 tys. gospodarstw domowych, strażacy interweniowali ponad sto razy - podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich ostrzega przed silnym wiatrem, który w porywach może mieć 8 do 9 stopni w skali Beauforta. Fale mogą mieć od 5 do 7 metrów. 
 • Huraganowy wiatr, podtopienia, intensywne opady śniegu. Front niżowy Axel uderzył na Niemcy
  Przemieszczający się nad Niemcami niż Axel powoduje przede wszystkim w ich wschodniej i południowej części intensywne opady śniegu i krup o charakterze nawałnic - ostrzega Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD). Nie najlepiej jest też w Polsce. Z powodu silnego wiatru północnego w woj. pomorskim przekroczone są stany alarmowe wód Bałtyku i rzek na Żuławach; bez prądu jest ponad 2,6 tys. gospodarstw domowych, strażacy interweniowali ponad sto razy - podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. W wyniku cofki doszło na Żuławach do niegroźnych podtopień, drogi w okolicy zabezpieczone są workami z piaskiem i rękawami wodnymi - to z kolei dane z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie. Bez prądu w warmińsko-mazurskim jest rano 5,5 tys. gospodarstw.
 • Korweta typu Bujan-M
  Dwie rosyjskie korwety Bujan-M, mogące przenosić broń atomową, wpłynęły we wtorek wieczorem na wody Morza Bałtyckiego - alarmowały kilka dni temu szwedzkie media. Swoje zaniepokojenie wyraził również szef polskiego MON Antoni Macierewicz. Jego zdaniem obecność takich jednostek na Bałtyku, zmienia układ sił na tym akwenie. "Tym, co najbardziej niepokoi, to fakt wyposażenia okrętów w rakiety dalekiego zasięgu; znacznie większym niż niedawno przeniesione do Kaliningradu rakiety Iskander" - pisał szwedzki "Aftonbladet". Co mają na swoich pokładach takie jednostki? Jakimi możliwościami dysponują te niewielkie korwety?
 • Flota Czarnomorska
  Przybycie na Bałtyk dwóch rosyjskich korwet to oczywisty powód do zaniepokojenia i zmiana układu sił na tym morzu - uważa szef MON Antoni Macierewicz.
 • MARYNARKA WOJENNA RP NA ĆWICZENIACH
  "Bo nie zna życia, kto nie służył w Marynarce" - głosi popularna pieśń wilków morskich. Na pewno nie zna życia także ten, kto nie przeżył strzelania z okrętowych dział. Marynarka Wojenna RP na swoim profilu na Facebooku publikuje fotografie pokazujące między innymi przebieg ćwiczeń polskich marynarzy. W tych akurat uczestniczył generał Mirosław Różański, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, obserwujący manewry z pokładu okrętu podwodnego ORP Bielik.
 • Budowa podwodnego rurociągu
  Do szwedzkiego rządu wpłynął w piątek wniosek o pozwolenie na budowę gazociągu Nord Stream 2 - podała kancelaria premiera Szwecji Stefana Loefvena. Szwecja na razie nie zajęła stanowiska w tej sprawie, decyzja zapadnie po analizach.
 • gaz gazociąg rura zawór
  Udziałowcy konsorcjum mającego zbudować i eksploatować gazociąg Nord Stream 2 poinformowali w piątek, że wycofują wniosek o zgodę polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta na założenie spółki w Szwajcarii. Decyzja nie ma wpływu na realizację projektu - podkreślili.
 • Wybrzeże Morza Bałtyckiego
  Ewidentnie ktoś zawinił, ktoś ponosi winę. Musimy bardzo szczegółowo wyjaśnić, kto za to odpowiada. W tej chwili prokurator będzie analizował cały zebrany materiał dowodowy - powiedział kom. Robert Czerwiński z policji w Słupsku. Chodzi o sprawę ciała odnalezionego na plaży w Orzechowie, niedaleko Ustki. Prokuratura potwierdziła, że to poszukiwana 7-latka. Zwłoki zidentyfikowali rodzice dziecka.
 • Instalacja podwodnego gazociągu
  Pomimo sprzeciwu Ukrainy, krajów bałtyckich i Polski, projekt budowy gazociągu Nord Stream 2 jest po cichu krok po kroku realizowany i cieszy się przychylnością rządu Niemiec, choć Rosja jest objęta sankcjami - konstatuje "Sueddeutsche Zeitung".