• namiot biwak śnieg zima mróz góry
  "Wysoko w atmosferze, kilka kilometrów nad naszymi głowami, zaczęły się zmiany, których skutki wszyscy wkrótce odczujemy. Najważniejsza z tych zmian to przesuwanie się mroźnego, skandynawskiego wyżu na południe kontynentu", podaje TVN24.
 • We wtorek opady śniegu na północnym wschodzie, może im towarzyszyć dość silny wiatr, który spotęguje uczucie chłodu. Temperatura od -2 stopni w okolicach Zielonej Góry, -6 w centrum, do -9 na Suwalszczyźnie. Ciśnienie w południe w Warszawie 1013 hPa, będzie rosnąć. W kolejnych dniach będzie jeszcze mroźniej, nawet do -10 stopni.
 • Skrobanie szyb zimą to zmora kierowców
  Jedną z najbardziej denerwujących czynności zimą jest skrobanie szyb. Ale inżynierowie koncernu Volkswagen już mają na to sposób.
 • Jak odpalić samochód na mrozie?
  To były porady mrożące krew w żyłach kierowców, ale nie ze względu na ściskający mróz. Z programu TVP Info można było się np. dowiedzieć, że "przy kręceniu stacyjką zimą warto mieć włączony drugi bieg".
 • Utrzymująca się w Europie wschodniej i środkowej fala mrozów, która napłynęła ze Skandynawii i znad Rosji, spowodowała już ponad 60 ofiar śmiertelnych - informuje agencja AFP powołując się na oficjalne dane władz w poszczególnych krajach.
 • Spacer zimą
  Podczas siarczystych mrozów najważniejsze są: ubiór "na cebulkę", czapka na głowie, do ochrony skóry - krem i pomadka oraz mądra dieta - odpowiednia porcja warzyw i witamin, ciepłe śniadania, unikanie alkoholu - przypominają lekarze.
 • Wyż będzie utrzymywać mroźną pogodę w najbliższych dniach. Do środy będzie od -8 do -3 st. C, a nocami lokalnie około -20 st. C. Później, czyli od czwartku, napłynie na krótko cieplejsze powietrze z zachodu Europy. Mróz (już słaby) pozostanie na wschodzie kraju, a na zachodzie może nastąpić odwilż. Po tym chwilowym ociepleniu znowu napłynie zimne powietrze z północy i wszędzie chwyci mróz, ale tym razem nie powinien być większy niż -6 st. C w ciągu dnia. Następnie, po 19 stycznia, ustali się pogoda z lekkim mrozem na wschodzie kraju i odwilżą na zachodzie.
 • Droga przy jednej z europejskich granic. Zima
  Nie zważając na 20-stopniowy mróz, przemytnik ludzi porzucił na parkingu przy autostradzie w Bawarii samochód z 19 uchodźcami.
 • Dzieci spacerują zimą
  Czy wychodzić z dzieckiem, gdy na dworze mróz? Niektórzy rodzice uważają, że nie ma nic lepszego dla zdrowia dziecka niż spacery w chłodny dzień, inni zaś wolą, aby ich dziecko spędziło ten czas w ciepłym pokoiku. Kto ma rację i dlaczego?
 • Papież Franciszek
  Z inicjatywy papieża Franciszka w Rzymie z powodu fali zimna noclegownie dla bezdomnych są otwarte przez całą dobę. Koczującym na ulicach rozdawane są termiczne śpiwory. Taką pomoc niesie najbiedniejszym urząd papieskiego jałmużnika abpa Konrada Krajewskiego.