• Siatkarska reprezentacja Polski ze złotymi medalami mistrzow świata
  Pięciu polskich siatkarzy: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski, Michał Kubiak i Dawid Konarski po raz drugi zdobyło złoty medal mistrzostw świata. Przed czterema laty byli w składzie reprezentacji Stephane'a Antigi, która triumfowała w Katowicach.
 • Polak Bartosz Kurek (L) oraz Filippo Lanza (C) i Daniele Mazzone (P) z Włoch
  Broniący tytułu Polacy ulegli w Turynie Włochom 2:3 (25:14, 21:25, 25:18, 17:25, 11:15) w ostatnim meczu 3. rundy mistrzostw świata siatkarzy. Po wygraniu pierwszego seta biało-czerwoni zapewnili sobie awans do półfinału, w którym w sobotę zmierzą się z Amerykanami.
 • Polak Artur Szalpuk (P) i Aleksandar Atanasijevic (L) z Serbii
  Polskim siatkarzom brakuje zwycięstwa w jednej partii w spotkaniu 3. rundy z Włochami, by awansować do półfinału mistrzostw świata i to z pierwszego miejsca w tabeli, ale zapewniają, że nie interesują ich kalkulacje. "Chcemy wygrać mecz, a nie seta" - zapewnił Artur Szalpuk.
 • Polscy siatkarze cieszą się ze zwycięstwa po meczu grupy J mistrzostw świata z Serbią
  Broniący tytułu Polacy wygrali w Turynie z Serbami 3:0 (28:26, 28:26, 25:22) w meczu grupy J w trzeciej rundzie mistrzostw świata siatkarzy. Biało-czerwoni, którzy w piątek zmierzą się z Włochami, są bardzo bliscy awansu do półfinału.
 • Paweł Zatorski
  Libero Paweł Zatorski zajmuje piąte miejsce wśród przyjmujących po pierwszej rundzie mistrzostw świata siatkarzy organizowanych przez Bułgarię i Włochy. W pozostałych kategoriach reprezentanci Polski plasują się poza czołową "10".
 • Dowód osobisty
  Dotychczas nie stwierdzono, by doszło do niewłaściwego wykorzystania danych z systemu PESEL, nie ma powodów do niepokoju – uspokaja rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Bezpieczeństwo danych z bazy PESEL bada także Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).
 • Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar
  Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar ma "poważne wątpliwości" co do zmian Kodeksu karnego dotyczących konfiskaty majątku. Jego zdaniem są one nieproporcjonalne do celu, jakim jest zwalczanie przestępczości gospodarczej i mogą zagrażać prawom i wolnościom obywatelskim.
 • Zbigniew Ziobro
  "Bardzo zaawansowane są obecnie prace nad zmianą Kodeksu karnego wprowadzającą zaostrzenie kar za najcięższe przestępstwa. Kara powinna być sprawiedliwa" - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, podsumowując we wtorek dotychczasowe działania resortu.
 • Patryk Jaki
  30-letni wiceminister sprawiedliwości w rządzie Beaty Szydło trafił pod lupę dziennikarzy. Przypominają, że w przeszłości Patryk Jaki był kibolem Odry Opole, działał w Młodych Konserwatystach, a kiedy został opolskim radnym, wykazywał się sporą aktywnością na forach internetowych. 
 • Prezes PZPS Mirosław Przedpełski
  Polscy siatkarze po raz drugi w historii wywalczyli złoty medal mistrzostw świata. Jest on szczególny, ponieważ zdobyty został podczas turnieju rozegranego w Polsce. W finale "Biało-czerwoni" pokonali Brazylię 3:1. " Trudno było zmarnować taką okazję, jak mistrzostwa w Polsce, i nie zdobyć mistrzostwa. " - mówi prezes PZPS Mirosław Przedpełski.