• Otyły mężczyzna
  Polacy od dzieciństwa nieprawidłowo się odżywiają i za mało ruszają. Między innymi dlatego żyją znacznie krócej, niż na przykład Szwedzi – mówili podczas wspólnej konferencji specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka oraz Instytutu Kardiologii.
 • Odchudzanie
  Nadchodzi lato, a ty nie zdążyłaś zrzucić zimowych, nadprogramowych kilogramów? Nie szkodzi. Wakacje to doskonały czas, aby zdrowo i bezpiecznie się ich pozbyć. Wówczas mamy znacznie więcej wolnego czasu, który można z powodzeniem przeznaczyć na aktywność fizyczną, a także na przygotowywanie smacznych i lekkostrawnych potraw, w których mogą dominować niskokaloryczne warzywa i owoce.
 • Nastolatka z wagą
  Bycie na diecie wymaga samozaparcia i silnej motywacji. Zwłaszcza od nastolatka, na którego czyha mnóstwo pokus.
 • WALCZY O ZDROWIE, ZRZUCIŁ 50 KILOGRAMÓW
  Ma tylko 22-lata, ale zyskał już miano najbardziej otyłego człowieka w Kolumbii. Didier Silva ważył ponad 400 kilogramów, kiedy w grudniu 2017 roku decydował się wziąć udział w terapii odchudzającej. Teraz, po pięciu miesiącach, wraca właśnie do domu. Lżejszy o 50 kilogramów.
 • Otyła kobieta
  Czy operacje bariatryczne mogą być kluczowe w powrocie do zdrowia? Kiedy otyłość leczy się operacyjnie?
 • Otyła talia
  Dodatkowe fałdki na brzuchu to utrapienie, które jednocześnie potrafi wyzwolić spore pokłady kreatywności. Maskujemy je na różne sposoby – od zakładania na siebie czarnych rzeczy po wyszczuplającą bieliznę. Tymczasem kamuflowanie ich nie pomoże w rozwiązaniu problemu, a ten może być znacznie większy niż się wydaje. Oponka na brzuchu to bowiem nie tylko komplikacja estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna.
 • Nadwaga
  Wypróbowałaś już mnóstwo diet, a waga ani drgnęła i w dodatku przekracza normę o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilogramów?
 • Otyłe dziecko
  Blisko 70 proc. wrocławskich uczniów jest aktywnych fizycznie również poza szkołą; problemem jednak nadal są złe nawyki żywieniowe - wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w ramach akcji „Uruchamiamy dzieciaki”.
 • Otyłe dziecko bada się stetoskopem
  Wiele polskich szpitali nie jest gotowa na to, aby leczyć bardzo otyłych pacjentów. W czym tkwi problem? Jakie problemy z otyłymi pacjentami mają lekarze i pielęgniarki? Czym jest spowodowana otyłość?
 • Owoce kaki
  Stosowana jest przez osoby z alergiami lub nietolerancjami pokarmowymi. W ostatnim czasie zdobywa również popularność wśród osób, które chcą zrzucić nadmiar kilogramów. Na czym polega dieta rotacyjna?