• Otyła kobieta
  Otyłość to poważna choroba, a nie żaden "defekt kosmetyczny" – podkreśla dr hab. n. med. Paweł Bogdański. Eksperci obradujący podczas trwających w Poznaniu V Ogólnopolskich Dni Otyłości postulują, by obesitologia stała się osobną specjalizacją medyczną.
 • Nadwaga
  Jeśli twoja dieta zawodzi i nie jesteś w stanie zapanować nad wagą ciała, przyjrzyj się swojemu rytmowi dnia. Może okazać się, że słabym punktem jest pora dnia, w której kładziesz się spać. Komu bardziej grozi nadwaga? Sowom czy skowronkom?
 • Otyła rodzina
  Do 2030 roku jedna na trzy osoby dorosłe w Polsce będzie otyła - ostrzegali eksperci w Senacie podczas konferencji dotyczącej epidemii otyłości. Przypominali także, że otyłość jest chorobą, a wśród jej powikłań wymienia się m.in. cukrzycę, nowotwory i depresję.
 • Ból brzucha
  Okazuje się, że od flory bakteryjnej w jelitach zależy, czy jesteśmy szczupli, czy otyli.
 • Sól
  Sól to potoczna nazwa chlorku sodu (NaCl). Stosowana jest jako przyprawa oraz konserwant. Nadużywanie tego składnika w diecie to jeden z czynników wpływających na powstawanie chorób cywilizacyjnych.
 • Lizzy baletnica z nadwagą
  15-letnia Lizzy, która od dziecka walczy z nadwagą, dla tysięcy internautów stała się wzorem do naśladowania w walce o swoje marzenia. Dziewczynka od 10 lat trenuje balet, a od pewnego czasu pokazuje na Instagramie zdjęcia, które są dowodem na to, że jeśli czegoś bardzo się pragnie, można pokonać wszelkie przeciwności uniemożliwiające osiągniecie celu. Oczywiści znajdują się i tacy, którzy nie przebierają w przykrych słowach pod jej adresem, ale zdecydowanie więcej ludzi docenia jej niezwykłą radość życia. Koniecznie poznajcie Lizzy!
 • Para tańczy
  O tym, że tańczyć każdy może, przekonuje Erik Cavanaugh. Mężczyzna ze sporą nadwagą świetnie radzi sobie z tańcem współczesnym i wykonuje skomplikowany układ. To doskonała inspiracja!
 • ryż
  Ryż to produkt spożywczy, który zaspokaja potrzeby jednej trzeciej ludności świata. Jedni twierdzą, że sprzyja nadwadze przez wysoką kaloryczność, inni, że jest zbawienny na diecie lekkostrawnej. Dietetycy są jednak zgodni, że ryż to doskonałe źródło energii. Jest bowiem bogaty w niezwykle potrzebne węglowodany złożone. Jakie jeszcze ma zalety?
 • Słaby nastolatek
  Sprawność fizyczna współczesnych dzieci i młodzieży w ostatnich dekadach pogarsza się w każdym aspekcie - alarmuje dr Janusz Dobosz z Narodowego Centrum Badania Kondycji Fizycznej AWF w Warszawie, autor najnowszych badań kondycji fizycznej w tej grupie wiekowej w Polsce.
 • Otyły chłopiec
  Dzięki programowi upowszechniania wiedzy o zdrowym żywieniu i aktywności fizycznej udało się doprowadzić do spadku występowania nadwagi i otyłości w szkołach oraz dotrzeć do milionów konsumentów – posumowali w piątek w Warszawie eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia.