• Witold Gombrowicz
  Anna Cieplak, autorka książki „Ma być czysto” została laureatką II edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Wyróżnienie przyznawane jest za debiut literacki. Honorowy patronat nad nagrodą sprawuje wdowa po pisarzu Rita Gombrowicz.
 • Wisława Szymborska. Koniec i początek
  Pięciu autorów nominowanych do nagrody imienia Wisławy Szymborskiej. Nagrodę w swoim testamencie ustanowiła zmarła poeta.
 • Gala finałowa 8. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w Bibliotece Narodowej w Warszawie
  Jarosław Marek Rymkiewicz odmówił przyjęcia nagrody dla warszawskiego twórcy roku ufundowanej przez miasto stołeczne Warszawę. "Ta nagroda jest przyznawana przez miasto, którym rządzi Hanna Gronkiewicz-Waltz" - uzasadnił tę decyzję poeta, który na uroczystości się nie pojawił. 
 • Marcn Świetlicki
  Wicemarszałek Sejmu RP, Wanda Nowicka śle list do Marcina Świetlickiego z gratulacjami. Artysta reaguje na Facebooku: Skończy się to tak, że będę musiał wykupić reklamę w TVP, TVN i wszystkich innych Polsatach, w której oświadczę, że naprawdę nie chcę Nagrody NIKE - pisze Świetlicki.
 • Wręczenie nagrody literackiej imienia Wisławy Szymborskiej
  Nagroda literacka imienia Wisławy Szymborskiej przyznana. Ex aequo otrzymali ją Krystyna Dąbrowska i Łukasz Jarosz. Dąbrowska została doceniona za tomik "Białe Krzesła", a Łukasz Jarosz za zbiór wierszy pod tytułem "Pełna Krew".
 • Powołanie Fundacji Wisławy Szymborskiej, która będzie się opiekowała dorobkiem literackim poetki oraz ustanowienie nagrody literackiej - to najważniejsze postanowienia ujawnionej publicznie części otwartego w środę testamentu noblistki.