• Bajaj jest na razie znany głównie z produkcji skuterów i trzykołowych riksz. Model RE60 to pierwsza przymiarka producenta do rynku samochodowego
  Samochód ma cztery siedzenia i najprawdziwszą karoserię. Producent deklaruje, że na jednym litrze paliwa auto przejedzie ok. 35 km. Model ma ceną pobić najtańsze auto świata... Hinduski producent Bajaj Auto zaprezentował nowy model samochodu - RE60. Jak informuje BBC, ma to być nowy najtańszy samochód świata, konkurencja dla Taty Nano - innego indyjskiego samochodu, który jest obecnie najtańszym dostępnym modelem.
 • Najtańsze auta do naprawy
  Akcje wzywające do warsztatów w celu naprawy niesprawne samochody są, niestety, coraz częstsze. Tym razem pecha ma co najmniej 115 tys. kierowców...
 • Nanotechnologia to przyszłość nauki. Tylko czy zawsze etyczna?
  Leki trafiające idealnie w ognisko choroby, punktowe niszczenie guzów nowotworowych, wszczepiana pacjentom miniaturowa aparatura medyczna - to przyszłość medycyny spod znaku nanotechnologii. Jak nie rozminąć się przy tym z etyką, rozmawiali naukowcy na międzynarodowej konferencji w Warszawie.
 • Tata nano jak z Bollywood
  Tata nano, samochód opisywany jako najtańszy na świecie (cena to ok. 2 tys. dolarów), został przeobrażony w drogocenne dzieło sztuki jubilerskiej. 30 rzemieślników obłożyło auto 80 kilogramami 22 karatowego złota, 15 kilogramami srebra i kamieniami szlachetnymi. Zdaniem twórców samochód ma kosztować niemal 5 mln dolarów (ok. 15 mln zł). Auto nie jest jednak na sprzedaż.
 • Niebieskie tabletki zamienią się w niebieskie plasterki?
  Wkrótce dobrze znana niebieska tabletka może odejść do lamusa. Lepsze i skuteczniejsze są plastry – przekonują naukowcy, którzy opracowali nową metodę dostarczania Viagry do organizmu. Trzeba przyznać, metodę rewolucyjną.
 • Drogi samochód dla ludu
  Najtańszy samochód świata, indyjskie Tata Nano, próbuje podbić świat - na razie Trzeci Świat...
 • Najtańsze auto świata to wielki niewypał!
  Ratan Tata widział już siebie jako następcę słynnego Henry’ego Forda, który zrewolucjonizował rynek motoryzacyjny w Stanach Zjednoczonych modelem T.