• Woda z limonką i miodem
  Coraz więcej napojów izotonicznych pojawia się na półkach sklepowych. Producenci tego typu produktów korzystają z faktu, iż aktywność fizyczna, bieganie i bycie "fit" są w ostatnim czasie bardzo modne.
 • Napoje izotoniczne
  Napoje izotoniczne mają na celu wyrównanie poziomu wody i elektrolitów wydalanych z organizmu w procesie wydzielania potu, a także uzupełnienie witamin i soli mineralnych.
 • Dziewczynka pije sok
  Woda niegazowana powinna stanowić 60-80 proc. wypijanych napojów. A dzieci w Polsce piją jej znacznie mniej. Zbyt często sięgają za to po napoje słodkie - mówiła w czwartek prof. Halina Weker z Instytutu Matki i Dziecka podczas debaty „Woda i napoje a zdrowie dzieci".
 • Kobieta biegnie
  Bieganie pozytywnie wpływa na zdrowie, sprzyja idealnej sylwetce, często jest częścią terapii odchudzającej. Ostatnio naukowcy zauważyli jednak niepokojący związek. Wyczynowe bieganie może mieć negatywny wpływ na… zdrowie zębów. Takie zaskakujące badania opublikowano na łamach z The Scandinavian Journal of Medicine and Science in Sports. Dentyści jednak uspokajają, bo problem można łatwo rozwiązać.
 • Sportowcy
  W napoju izotonicznym Powerade produkowanym przez koncern Coca-Cola na rynek amerykański nie będzie już bromowanego oleju roślinnego. To reakcja na podobny ruch PepsiCo w ubiegłym roku w przypadku napoju Gatorade.
 • Cristiano Ronaldo
  Kluby piłkarskie Real Madryt i Liverpool, a na dodatek osobiście m.in. Cristiano Ronaldo, Iker Casillas, Kaka i Steven Gerard zagrają wspólnie dla wicelidera polskiego rynku napojów izotonicznych, krakowskiej firmy Oshee.
 • Banany dodają energii
  Jeśli potrzebujesz zastrzyku zdrowej energii bez zbędnych kalorii, zapomnij o napojach izotonicznych. Z powodzeniem zastąpią je banany. Uczeni dowodzą, że te owoce mają niezłą moc.