• Jakie są objawy zawału serca?
  Silny ból w klatce piersiowej najczęściej kojarzy się z zawałem mięśnia sercowego. Tymczasem wcale nie musi być objawem schorzeń kardiologicznych i wskazywać na stan zagrożenia życia.
 • Kobieta obgryza paznokcie
  Jakie są przyczyny nerwicy? Co jest tylko cechą osobowości, a co już można nazwać chorobą?
 • Lekarz bada pacjentce brzuch
  Guzy neuroendokrynne nawet w stadium z przerzutami można skutecznie leczyć, oferując pacjentom możliwość wieloletniego przeżycia – mówili w czwartek w Katowicach uczestnicy VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Kontrowersje w Nowotworach Neuroendokrynnych”.
 • Depresja
  System pomocy dla osób zagrożonych samobójstwem jest w Polsce słaby, m.in. brakuje szkoleń dla pedagogów, rejestru zachowań ryzykownych, statystyki są nie do końca wiarygodne - ocenia prof. Agnieszka Gmitrowicz z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
 • Mężczyzna trzyma się za głowę
  W ostatnim czasie coraz więcej osób zauważa u siebie zaburzenia psychiczne. Utrudniają one codzienne funkcjonowanie. Niektóre z nich uniemożliwiają życie społeczne, ich konsekwencją jest pobyt w szpitalu psychiatrycznym bądź długotrwała terapia. Aby nie doprowadzić do najgorszego, powinniśmy wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne zaburzenia. W grupie najczęściej spotykanych zaburzeń znajdują się depresja oraz nerwica. Czy wiemy, jak możemy je odróżnić?
 • Dłubanie w nosie
  Głośny śmiech, obgryzanie paznokci i strzelanie z palców - może nie wyglądają zbyt dobrze, ale – nie zważając na to, co powiedzą inni – czasem warto sobie pozwolić na takie nawyki.
 • Zaburzenia o podłożu psychicznym wciąż są w polskim społeczeństwie tematem wstydliwym. Wiele gwiazd, które borykały się z depresją czy nerwicą, postanowiło opowiedzieć o swojej chorobie, by przełamać tabu.
 • Sebastian Karpiel-Bułecka, lider zespołu Zakopower, w ostatnim wywiadzie wyznał, że udało mu się pokonać nerwicę. Muzyk opowiedział także, jak choroba zmieniła jego życie w koszmar.
 • Polacy w kiepskiej kondycji psychicznej
  Co piąta dorosła osoba doświadczyła w jakimś okresie życia zaburzeń psychicznych. Skąd się biorą choroby mózgu i jak je pokonać - radzą eksperci.
 • Radość i szczęście
  Szczęśliwe dzieciństwo i czas dojrzewania popłacają! Dlaczego? Po osiągnięciu dojrzałości szczęśliwe dzieci i nastolatki, teraz już dorosłe, zarobią więcej niż ich rówieśnicy, pozbawieni radosnych wspomnień. Wychowuj szczęśliwe dziecko a zapewnisz mu godziwy byt i zawodowy sukces – przekonują naukowcy