• Mężczyzna trzyma okulary
  Rosnąca liczba osób z chorobami siatkówki wymaga zmian organizacyjnych, w tym przejęcia części rutynowych badań wzroku i doboru okularów przez optometrystów.
 • Coraz więcej dzieci ma problemy ze wzrokiem
  Choć zabrzmi to dość paradoksalnie, lawinowy wzrost liczby niewidomych dzieci spowodowany jest przez postęp medycyny. Udaje się bowiem zachować przy życiu coraz młodsze wcześniaki i to one głównie mają w późniejszych latach życia problemy ze wzrokiem.
 • Tetris pomoże wyleczyć niedowidzenie
  Kanadyjscy naukowcy przekonują, że można wykorzystać popularną grę komputerową w leczeniu niedowidzenia. Dowiedli tego w badaniu z udziałem dorosłych pacjentów.
 • Jak leczyć leniwe oko?
  Leniwe oko, czyli amblyopia, najczęściej powstaje w okresie dziecięcym. I właśnie wtedy należy je jak najszybciej leczyć. W przeciwnym razie może doprowadzić do niedowidzenia. Kanadyjscy naukowcy odkryli nowy, skuteczny sposób na szybkie wyleczenie leniwego oka.
 • Gry wideo poprawiają ostrość widzenia i postrzegania głębi u dorosłych z amblyopią
  Osoby cierpiące na amblyopię, czyli mające osłabioną zdolność widzenia w jednym oku, mogą przezwyciężyć chorobę dzięki grom wideo. Taką rewolucyjną (i przyjemną!) metodę korekcji wzroku przedstawili amerykańscy naukowcy.