• Mężczyzna na wózku inwalidzkim
  Terapię z wykorzystaniem komórek własnego szpiku kostnego pacjenta do leczenia stwardnienia rozsianego (SM) opracowali polscy naukowcy. O technologii, która jest własnością firmy Luna Laboratory, poinformowali w środę na spotkaniu prasowym w Warszawie.
 • Leki
  Dzieci i dorośli chorzy na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) jak najszybciej powinni zyskać dostęp do leku, który hamuje postęp choroby, a podany wcześnie zapobiega niepełnosprawności – przekonywali neurolodzy na spotkaniu prasowym w Warszawie.
 • Ból głowy
  Jedna czwarta chorych po udarze mózgu to osoby poniżej 40. roku życia, aż 70 proc. pacjentów przynajmniej częściowo straciło sprawność fizyczną, a prawie połowa źle ocenia dostęp do rehabilitacji – wynika z raportu "Udar mózgu. Sytuacja chorych w Polsce" Fundacji Udaru Mózgu.
 • Adrianna Zawadzińska
  O swojej chorobie, czyli Rdzeniowym Zaniku Mięśni SMA, mówi zdrobniale "zaniczek". Wszystko jest takie, jakie widzimy – mówi w rozmowie z dziennik.pl, Adrianna Zawadzińska. W zorganizowanych po raz pierwszy w historii wyborach Miss Świata na Wózku zdobyła tytuł II wicemiss.
 • Premier Beata Szydło
  To nie czas i okoliczności powstania dolegliwości zdrowotnych, ale ciężki stan zdrowia dziecka powinien być podstawą do korzystania bez limitów z wyrobów medycznych - uważa Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia, które apeluje do premier o zmianę przepisów programu "Za życiem".
 • Mózg
  Nie ma osób, które mogłyby nie obawiać się udaru; ryzyko rośnie z wiekiem - mówili eksperci w ramach kampanii Stop Udarom. W Mobilnym Miasteczku Profilaktyki Udarowej warszawiacy dowiadywali się z kolei, jak rozpoznać objawy udaru i pomóc poszkodowanemu.
 • Dzieci w szkole
  Jest petycja i list do Rzecznika Praw Dziecka - rodzice i eksperci walczą o możliwość indywidualnego nauczania na terenie szkoły. MEN twardo obstaje przy swoim: jak ktoś sobie nie radzi w klasie, to może iść do szkoły specjalnej. Zdaniem ekspertów to cyniczna postawa.
 • Niepełnosprawny
  Leczenie stwardnienia rozsianego jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się częścią terapii w neurologii. Istotną zmianą w leczeniu SM na świecie w 2016 roku jest zauważalna zmiana poglądów dotyczących terapii. Wyraźnie zaobserwować można rozdzielenie terapii dla chorych z agresywną postacią oraz dla chorych ze średnio aktywną postacią. Nowoczesne leki hamują proces utraty sprawności oraz spowalniają rozwój choroby dając pacjentom szansę na normalne funkcjonowanie. Jednak nie wszystkie leki są refundowane. Ekspert prof. Halina Bartosik-Psujek, neurolog, komentuje obecną sytuację chorych na stwardnienie rozsiane.
 • Sąd
  Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. rozpoczął we wtorek proces 54-latka oskarżonego o kilkukrotne wykorzystywanie seksualne niepełnosprawnej 15-latki. Sąd dla dobra dziewczyny wyłączył jawność procesu.
 • Iwona Cichosz, Stefano Terrazzino w "Tańcu z gwiazdami"
  W najnowszej edycji programu "Taniec z gwiazdami" występuje Iwona Cichosz - modelka i Miss Świata Głuchych. Niestety osoby Głuche nie mogły w pełni cieszyć się śledzeniem jej tanecznych zmagań. Brak napisów oraz tłumaczenia na język migowy sprawił, że nie mieli możliwości w pełni kibicować swojej koleżance.