• Protest frankowicze
  Dziesiątki osób zadłużonych we franku szwajcarskim poprosiły kancelarię prezydenta o interwencję prawną. Teraz dostali odpowiedź, która ich rozczarowała. Otóż prezydenccy urzędnicy poinformowali ich, że w sprawach konsumenckich sporów z bankami należy udać się do adwokata lub radcy prawnego, a nie do "Duda Pomocy".
 • Akta
  Prokuratorzy kontrolują reaktywowanie przedwojennych spółek, by zapobiec bezprawnej reprywatyzacji nieruchomości; w 2017 r. do prowadzenia zostały 62 postępowania w toku oraz 16 postępowań zawieszonych – podała w poniedziałek Prokuratura Krajowa.
 • Mieszkanie
  Co czwartą złotówkę wydajemy na utrzymanie mieszkania. 40 proc. tego budżetu pochłania energia. Czy mieszkanie może kosztować mniej? Rachunki za prąd i ogrzewanie warto obniżać samemu. Pomaga technologia. Wyjaśniamy, jakie rozwiązania stosować, by zatrzymać pieniądze w portfelu. I jak inteligentne rozwiązania mogą zarządzać działaniem kaloryferów, klimatyzacji czy światła.
 • Dom na działce wśród drzew
  Budowa domu jest realizacją marzenia, które Polacy najczęściej spełniają przed 40. rokiem życia. Najwięcej domów powstaje na wsi, a ich budowa trwa blisko dwa lata - wynika z "Raportu o budowie domów w Polsce” wykonanego przez serwis oferteo.pl.
 • Bloki na osiedlu mieszkaniowym
  Od upadłości SK Banku w Dolcanie zaszło wiele zmian. W drugiej połowie ubiegłego roku firmę od założycieli, czyli rodziny Dolińskich, przejął jej były prezes Robert Ziółek. Zapowiadał, że chce rozmawiać z syndykiem banku o niespłaconych przez grupę długach i ukończeniu inwestycji. Budowy nie ruszyły, za to w ciągu ostatnich miesięcy duża część firm z podwarszawskiej grupy została przerejestrowana na północ kraju.
 • Zima
  Mokry śnieg jest cięższy od białego puchu, jeden metr sześcienny puchu śniegowego waży do 200 kg, śniegu mokrego 700-800 kg, a lodu ok. 900 kg - informuje Straż Pożarna. Strażacy apelują do administratorów i właścicieli budynków o usuwanie śniegu z dachu.
 • Open space w biurze
  Samorządy głębiej sięgają do kieszeni firm – podnoszą stawkę podatku od nieruchomości do maksymalnego dopuszczalnego poziomu. Danina za biuro może być 30 razy wyższa niż za mieszkanie o porównywalnej powierzchni.
 • mieszkanie, przeprowadzka
  Kredyty tanie, ceny niewygórowane, a ofert dużo. Eksperci są zgodni – w 2017 r. kupno mieszkania ma się opłacać, w tym też tego na wynajem. A jeśli już kupować, to co?
 • Kobieta z gotówką
  Według szacunków Narodowego Banku Polskiego dwa na trzy nowe mieszkania kupujemy bez proszenia o kredyt. Co za tym idzie, przybywa klientów, którzy nie chcą, aby bank im pożyczał ani oszczędzał ich pieniądze. Bo żeby dobrze zarobić i dużo odłożyć, trzeba najpierw mądrze wydać.
 • Pieniądze
  W listopadzie '16 udzielono około 13,3 tys. kredytów mieszkaniowych na kwotę blisko 3 mld zł, a w październiku - 15 tys. kredytów na kwotę 3,4 mld zł; tak małej liczby udzielonych jesienią kredytów mieszkaniowych od dziesięciu lat jeszcze nie było - podało Biuro Informacji Kredytowej.