• szpital
  16-letnia dziewczyna spod Nowego Miasta Lubawskiego (Warmińsko-Mazurskie) przyniosła do szpitala swoje martwe dziecko. Twierdziła, że urodziło się nieżywe. Przeczą temu wyniki sekcji zwłok - podała PAP w poniedziałek prokuratura.
 • Kobieta z noworodkiem
  Większość kobiet pod koniec ciąży skupia się na przygotowaniu się do porodu. Nie mogą doczekać się chwili, w której pierwszy raz przytulą swoje maleństwo, ale z drugiej strony są przerażone myślą o tym, co będzie później. Doskonale wiemy, że pierwsze tygodnie po porodzie są bardzo ważne i jednocześnie mogą być trudne, dlatego przeczytaj, jak się do nich przygotować.
 • Wcześniak w inkubatorze
  Nie jest tajemnicą dla żadnej przyszłej mamy, że jej dieta ma duży wpływ na rozwój dziecka. Amerykańscy naukowcy opublikowali artykuł, w którym wyjaśniają, jak wielkie znaczenie w ciąży ma dieta z odpowiednią zawartością węglowodanów.
 • Kąpiel noworodka
  Pierwsza kąpiel może budzić przerażenie w oczach świeżo upieczonych rodziców. Jak trzymać dziecko? W czym myć? Jakich preparatów użyć? I najważniejsze – jak to zrobić, aby wszyscy ją przetrwali? Faktem jest, że codzienna pielęgnacji skóry malucha wymaga specjalnej troski i wiedzy, ale spokojnie, podpowiemy jak to zrobić!
 • Wcześniak w inkubatorze
  Jak lekarze przygotowują się do operowania wcześniaków?
 • Śpiący noworodek
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 14 stycznia na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków - zapowiedział w piątek szef WOŚP Jerzy Owsiak, który w Łodzi oficjalnie uruchomił produkcję tekturowych skarbonek dla ponad 120 tys. wolontariuszy przyszłorocznej zbiórki.
 • Kobieta z noworodkiem
  Rozmawiały o tym w "Dzień Dobry TVN" dziennikarki Wiktoria Ozga-Szustkowska i Katarzyna Bosacka oraz doula Iza Sztandera. - Ja najbardziej potrzebowałam wsparcia psychicznego - powiedziała Ozga-Szustkowska.
 • EMOSTREFA W SZPITALU ŚWIĘTEJ RODZINY W WARSZAWIE
  O tym, jak ważny dla wcześniaków jest jak najwcześniejszy i jak najbliższy kontakt z rodzicem, wiedzą wszystkie mamy i ojcowie. Pomaga im nie tylko nawiązać więź z maluchem, ale przede wszystkim wspomaga jest prawidłowy rozwój. Niestety, w polskich szpitalach trudno jest znaleźć miejsca i warunki, w których rodzic może skupić się na kontakcie ze swoim nowo narodzonym dzieckiem. Naprzeciw potrzebom i dużych, i małych wychodzą specjalne EMOstrefy. Jedna powstała w warszawskim Szpitalu Specjalistycznym imienia Świętej Rodziny, w ramach programu "Blisko z tobą chcę być".
 • Wcześniak w inkubatorze
  Aby lepiej chronić zdrowie polskich wcześniaków, trzeba rozszerzyć program profilaktyki zakażeń wirusem RS na dzieci urodzone między 28. a 32. tygodniem ciąży – przekonują eksperci na kilka dni przed Światowym Dniem Wcześniaka, który przypada 17 listopada.
 • Noworodek w szpitalu
  FAS to alkoholowy zespół płodowy. Jakie są objawy tej choroby? Dlaczego kobiety spożywają alkohol podczas ciąży?