• Szpital
  Krapkowickie Centrum Zdrowia powiadomiło prokuraturę w sprawie kobiety, która będąc pod wpływem alkoholu, zgłosiła się do porodu. Dziewczynka, którą urodziła, miała we krwi 2 promile alkoholu.
 • Stopy noworodka w dłoniach mamy
  Umieralność noworodków, szczególnie w krajach najuboższych jest wysoka, milion dzieci rocznie umiera w dniu narodzin – alarmuje UNICEF Polska i rozpoczyna kampanię "Więcej niż dzień". Jej celem jest zebranie środków na ratowanie dzieci i pomoc matkom.
 • Wcześniak w inkubatorze
  Ponad 835 litrów mleka kobiecego zebrał w ciągu dwóch lat działalności Bank Mleka Kobiecego funkcjonujący przy Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek w Krakowie. Ta jedyna tego typu placówka w Małopolsce pomogła do tej pory ponad 450 małym pacjentom.
 • Kobieta z noworodkiem
  Policja w Salerno, na południu Włoch, znalazła w sobotę Polkę i jej miesięczne dziecko, które kobieta wykradła ze szpitala, by nie dopuścić do tego, by oddano je do placówki opiekuńczej. Wniósł o to sąd dla nieletnich, bo Polka w chwili porodu była pijana.
 • szpital
  16-letnia dziewczyna spod Nowego Miasta Lubawskiego (Warmińsko-Mazurskie) przyniosła do szpitala swoje martwe dziecko. Twierdziła, że urodziło się nieżywe. Przeczą temu wyniki sekcji zwłok - podała PAP w poniedziałek prokuratura.
 • Kobieta z noworodkiem
  Większość kobiet pod koniec ciąży skupia się na przygotowaniu się do porodu. Nie mogą doczekać się chwili, w której pierwszy raz przytulą swoje maleństwo, ale z drugiej strony są przerażone myślą o tym, co będzie później. Doskonale wiemy, że pierwsze tygodnie po porodzie są bardzo ważne i jednocześnie mogą być trudne, dlatego przeczytaj, jak się do nich przygotować.
 • Wcześniak w inkubatorze
  Nie jest tajemnicą dla żadnej przyszłej mamy, że jej dieta ma duży wpływ na rozwój dziecka. Amerykańscy naukowcy opublikowali artykuł, w którym wyjaśniają, jak wielkie znaczenie w ciąży ma dieta z odpowiednią zawartością węglowodanów.
 • Kąpiel noworodka
  Pierwsza kąpiel może budzić przerażenie w oczach świeżo upieczonych rodziców. Jak trzymać dziecko? W czym myć? Jakich preparatów użyć? I najważniejsze – jak to zrobić, aby wszyscy ją przetrwali? Faktem jest, że codzienna pielęgnacji skóry malucha wymaga specjalnej troski i wiedzy, ale spokojnie, podpowiemy jak to zrobić!
 • Wcześniak w inkubatorze
  Jak lekarze przygotowują się do operowania wcześniaków?
 • Śpiący noworodek
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 14 stycznia na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków - zapowiedział w piątek szef WOŚP Jerzy Owsiak, który w Łodzi oficjalnie uruchomił produkcję tekturowych skarbonek dla ponad 120 tys. wolontariuszy przyszłorocznej zbiórki.