• Różowa wstążeczka
  Standardem w leczeniu raka piersi są tzw. operacje oszczędzające, często z rekonstrukcją piersi. Niewykluczone, że coraz większą rolę w leczeniu będą odgrywały genetyka i immunologia - mówiono na konferencji w Białymstoku.
 • Badanie piersi: mammografia
  Badanie przeprowadzono na grupie ponad 10 tys. pacjentów i trwało 9 lat. Na pacjentach stosowano test nazwany Oncotype DX, który pozwala po pobraniu próbki tkanki rakowej określić stopień ryzyka oraz pomóc zdecydować, czy chemioterapia jest wskazana w leczeniu. Wyniki badań oznaczają, że ok. 70 tys. pacjentek rocznie w samych Stanach Zjednoczonych nie musiałoby poddawać się chemioterapii. Specjaliści są zgodni, że wyniki badań będą miały przełomowe znaczenie w leczeniu raka piersi w nadchodzących latach.
 • Piersi
  Kobiety po mastektomii mogą mieć zrekonstruowaną pierś przy pomocy implantów albo przy użyciu tkanek własnych. Na czym polega ta druga metoda? Kto się kwalifikuje do zabiegu? Wyjaśnili to w "Dzień Dobry TVN" Aldona Spiegel, mikrochirurg i specjalista rekonstrukcji piersi oraz dr Michał Lewandowicz z Zespołu Mikrochirurgii Piersi w Centrum Onkologii. Czy ten zabieg jest refundowany przez NFZ?
 • USG piersi
  Czym różni się badanie ultrasonograficzne od mammografii? W którym dniu cyklu powinno się wykonać USG?
 • Badanie piersi: mammografia
  W raku piersi u kobiet pod względem pięcioletnich przeżyć zajmujemy w Europie trzecie miejsce od końca – podkreśla dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z Kliniki Nowotworów Piersi Centrum Onkologii w Warszawie.
 • Kobieta zasłania piersi
  Opublikowane ostatnio przez naukowców wyniki badań nad mutacją genów BRCA1 i BRCA2 wskazują, że posiadanie przez pacjentki tej mutacji wcale nie jest jednoznaczne z wysokim ryzykiem zachorowania.
 • Różowa wstążeczka
  Lekarze z Gniezna przeprowadzili innowacyjną operację usunięcia guza pacjentce chorej na raka piersi. Na czym polega nowa metoda leczenia? Czy zabieg pozwoli uniknąć wycieńczającej chemioterapii?
 • Gdańsk. Nowoczesna poradnia chorób piersi otwarta
  Teraz o wiele łatwiej będzie można skontrolować niepokojące zmiany w piersiach lub po prostu przeprowadzić okresowe badanie. Przynajmniej w Trójmieście. W Gdańsku otwarto nową poradnię.
 • Badanie piersi
  Sytuacja pacjentek chorych na zaawansowanego raka piersi jest inna niż kobiet cierpiących na nowotwór we wczesnym etapie; kwestia wymaga zmian systemowych - wynika z raportu. Ministerstwo zdrowia zapewnia, że buduje kompleksową opiekę.
 • Julia Louis-Dreyfus w serialu "Figurantka"
  Zawieszono prace na planie serialu „Figurantka”, bowiem aktorka Julia Louis-Dreyfus będzie dłużej niż wcześniej przewidywano leczyć nowotwór piersi.