• Kobieta w ciąży trzyma się za brzuch
  Około 80 proc. kobiet spodziewających się dziecka doświadcza porannych mdłości, nudności i wymiotów związanych z ciążą. Jednak w przypadku 0,2-2% ciężarnych dolegliwości te mają ekstremalny przebieg nazwany hyperemesis gravidarum (HG), co oznacza niepowściągliwe wymioty ciężarnych.
 • Test ciążowy
  Nie musisz czekać na pierwsze objawy ciąży, by sprawdzić, czy spodziewasz się dziecka. Wystarczy zrobić test ciążowy, ale w odpowiednim czasie i prawidłowo, bo w przeciwnym razie pokaże fałszywy wynik.
 • Brzuch kobiety w ciąży i mężczyzny
  Syndrom kuwady, inaczej - zespół wylęgania dotyczy niektórych przyszłych ojców. Mężczyźni, których partnerki oczekują dziecka, mogą tak jak ciężarne odczuwać zachcianki żywieniowe, rośnie im brzuch, a po porodzie często wpadają w depresję.
 • Kobieta w ciąży u lekarza
  Czy zatkany nos może świadczyć o tym, że jestem ciąży? Nie, to nie żart. Objawy stanu błogosławionego mogą naprawdę zaskoczyć. Poniżej przedstawiamy objawy ciąży - te najłatwiej rozpoznawalne oraz te nietypowe. Z pewnością warto im się przyjrzeć, aby - gdy zajdzie taka potrzeba - rozpoznać je u siebie.
 • Kobieta ma test ciążowy
  Pozytywny wynik testu ciążowego zapowiada diametralną zmianę dotychczasowego życia. Ciąża, zwłaszcza kiedy po raz pierwszy spodziewamy się malucha, poza radością przynieść może pewne obawy. Co właściwie powinna zrobić kobieta, która właśnie dowiedziała się, że zostanie mamą?
 • Ciało kobiety
  Aby upewnić się, że jest się w ciąży, zawsze należy się skonsultować z lekarzem. Obserwując swoje ciało, można jednak zauważyć pewne symptomy, które z dużym prawdopodobieństwem są jej symptomami. I nie chodzi tu tylko o brak miesiączki czy słynne poranne mdłości. Oto pierwsze objawy ciąży.
 • Test ciążowy
  Zamiast bić się z myślami i w nieskończoność zadawać sobie pytanie, czy jesteś w ciąży, po prostu to sprawdź. Możesz zrobić to nawet sama, w domu. Wystarczy, że właściwie wykonasz test ciążowy.