• Jacek Majchrowski
  Gdyby opozycja wystawiła w Krakowie własnego kandydata, zastanowię się, czy startować. Zależy mi na poparciu PO i Nowoczesnej, jeśli mam tu wygrać - oznajmił w Radiu ZET prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
 • Sejm
  Obniżanie uposażenia lub diety parlamentarzysty za zachowanie nielicujące z pełnioną funkcją na sali posiedzeń oraz innych miejscach, w których przebywają posłowie i senatorowie - przewiduje przyjęta w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.
 • Stanisław Karczewski
  Pan marszałek Kuchciński reaguje na zachowania parlamentarzystów niezgodne z regulaminem - na przerywanie, pokrzykiwanie, wykrzykiwanie. Nie może tak być. Ja to rozumiem i nie akceptuję zachowań, jakie są prezentowane przez niektórych posłów, szczególnie opozycji – mówił w Radiu ZET marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • Posiedzenie Senatu
  Senat poparł w czwartek - bez poprawek - nowelizację ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 proc. Uposażenie posła i senatora będzie odpowiadało 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu.
 • Eugeniusz Kłopotek
  Zachowaliśmy się jak dzieciaki. Głosowałem przeciwko, wprawdzie nie dotyczy mnie to, bo nie jestem zawodowym posłem, ale byłem zaskoczony, że na jedno hasło prezesa nagle wszyscy uszy po sobie i obcinają sobie pensję – powiedział w Radiu ZET o obniżeniu uposażeń parlamentarnych poseł PSL Eugeniusz Kłopotek.