• Wczesna zima
  Po chłodnym początku grudnia czeka nas przejściowe ocieplenie. Cieplejsze powietrze wkrótce napłynie do nas z zachodu zastępując jeszcze obecny nad Polską chłód. On z kolei zostanie zepchnięty na wschód Europy. Tę zmianę będziemy zawdzięczać m.in. wyżowi, który w poniedziałek ulokuje się nad Morzem Celtyckim (na południe od Irlandii), a w następnie przesunie się nad Francję. Takie położenie wyżu i pola ciśnienia wokół niego sprawi, że od Atlantyku w naszą stronę zacznie się „transport” ciepłych mas powietrza.
 • Wiosna!
  "Szykuje się rewolucja w pogodzie. Zmieni się napływ powietrza z północnego za zachodni" - wyjaśnia Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo. W najbliższych dniach możemy spodziewać się temperatur na plusie. Na naprawdę dużym jak na styczeń plusie.
 • Tornado widziane z kosmosu
  W Stanach Zjednoczonych coraz więcej ofiar tornad, które dotknęły południe kraju. Liczba zabitych wzrosła do 25.
 • Uczestnicy szczytu klimatycznego w Paryżu
  Z wielką pompą anonsowany i po dwóch tygodniach zamykany szczyt klimatyczny w Paryżu zakończył się bez konkretnych postulatów i decyzji. Bo choć rozlegają się głosy, że to sukces, nie są one oparte na rzeczywistych ustaleniach. Kraje biorące udział w szczycie zobowiązały się do wysiłków na rzecz obniżenia temperatury o co najmniej 1,5 st. (optymalnie 2 st.), mapa drogowa do tego nie została jednak skonstruowana.
 • Wraca ocieplenie, ale na krótko
  Najbliższe dni przyniosą ocieplenie. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - temperatura powietrza będzie się z dnia na dzień zwiększać, ale do końca tygodnia pojawią się też pewnie gwałtowne opady.
 • Wiosenny deszcz
  Deszcz, śnieg, zimno i ciemne chmury na niebie - oto prognoza pogody na niedzielę i poniedziałek. Wiosna na razie z Polski zniknęła. Kiedy wróci? Meteorolodzy uspokajają, że już niedługo pogoda się poprawi.
 • Atak zimy w Katowicach
  Atak zimy szybko się skończył. Słupki rtęci idą w górę, a śnieg ma padać tylko w górach. To jednak zwiastuje fatalną pogodę na drogach. Synoptycy ostrzegają przed ślizgawicami, mgłami i marznącym deszczem.
 • Niebo i słoneczne promienie
  Łagodna zima nie jest anomalią, jednak możemy zaobserwować tendencję do ocieplania się tej pory roku - mówi profesor Janina Trepińska z Zakładu Klimatologii UJ. 
 • Tęcza nad lasem
  Kiedy zaczyna się wiosna? 21 marca - odpowiemy spontanicznie. A jednak nie! Wiosna przyjdzie już dziś, o 17:57. W dawnych podręcznikach napisano, że wiosna rozpoczyna się 21 marca. "Pora o tym zapomnieć!"- mówi IAR Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik.
 • Meteorolodzy zapowiadają kilka słonecznych i ciepłych dni. Zima tak łatwo nie da jednak za wygraną. Choć mrozów nie trzeba się bać, to synoptycy twierdzą, że znów będzie padał śnieg.