• Zielony smoothie
  Na czym polega dieta oczyszczająca? Czy jest skuteczna?
 • Warzywa i owoce
  Przez niektórych nazywana postem owocowo-warzywnym, przez innych kuracją detoksykującą. Nie brakuje osób, które zachwalają jej spektakularne efekty odchudzające. Ale i takich, które przestrzegają przed jej szkodliwym działaniem. Na czym polega dieta dr Dąbrowskiej?
 • Bób
  Nie ma dobrze zbilansowanej diety bez błonnika. Pod tą nazwą kryje się grupa substancji pochodzenia roślinnego. Nie są one rozkładane przez enzymy trawienne. Błonnik bywa inaczej nazywany włóknem pokarmowym. Ma bardzo duży wpływ na pracę układu pokarmowego, wspiera proces odchudzania, pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz pozwala kontrolować poziom cukru we krwi. W jakich produktach można go znaleźć?
 • Kobieta je owoce
  Kiedy na przednówku wiosny zaczyna brakować sił, warto pomyśleć o wsparciu organizmu "od środka".
 • Kuchnia azjatycka
  - Proponowałabym oczyścić swój organizm po okresie zimowym - podkreśliła dietetyk. Jak to zrobić? Powiedziała o tym w "Dzień Dobry TVN" Aneta Łańcuchowska.
 • Kobieta w ciąży trzyma małe buciki na brzuchu
  Oczyszczenie organizmu z wolnych rodników nie tylko chroni go przed przedwczesnym starzeniem się, zwiększa także szansę na poczęcie dziecka. Ginekolodzy coraz częściej zalecają antyoksydację jako niezbędny element przygotowań do ciąży. Na czym ona polega?
 • Żaba
  Rytuał kambo polega na umieszczeniu pod skórą jadu amazońskiej żaby. Czy jest to bezpieczne? W "Dzień Dobry TVN" gośćmi byli: Mariusz Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej oraz Piotr Burda, Krajowy Konsultant w Dziedzinie Toksykologii. Dlaczego ludzie decydują się na tego typu zabiegi? Czy są badania, które potwierdzałyby ich skuteczność?
 • Kobieta pije wodę
  Zakwaszenie organizmu wpływa m.in. na skuteczność terapii farmakologicznej czy rehabilitacji. Według ekspertów jedną z najskuteczniejszych metod detoksykacji jest stosowanie rewitailzatora w postaci „żywej wody”, która przywraca odpowiednie pH organizmu.
 • Otręby
  To jednocześnie dieta lecznicza, oczyszczająca i dla urody. Słodkawo-orzechowe ziarno, które jest podstawą diety, zawiera składniki wspomagające m.in. pracę serca, układu pokarmowego i odpornościowego. Dieta orkiszowa wg św. Hildegardy jest jednym z najbardziej uniwersalnych planów żywieniowych.
 • Herbata dobra na detoks
  Aby poczuć się lekko i świeżo, warto raz na jakiś czas przeprowadzić detoks całego organizmu. By wyciszyć emocje, pomocne będą medytacja i joga. Do usunięcia toksyn przyda się odpowiednia dieta wzbogacona w oczyszczające herbaty.