• Rozmowa matki z córką
  Mamo, jestem zbyt gruba! Wszystkie koleżanki w klasie są szczuplejsze ode mnie! – jeśli nie raz słyszałaś z ust swojej pociechy takie sformułowania, to znak, że twoja nastoletnia córka zaczęła zwracać uwagę na swoją wagę. Odchudzanie nastolatków to temat, który nie bez powodu budzi liczne wątpliwości. Jak rozmawiać o wadze z dorastającą córką? Podpowiada Paulina Buraczewska, dietetyk, ekspert Kreacji Ciała.
 • Nieszczęśliwa kobieta na diecie
  Do każdej diety trzeba podchodzić z dużym dystansem, bo jeśli coś jest dla wszystkich, to jest dla nikogo – przekonuje Agnieszka Piskała. Współautorka książki „Chrzań te diety” podkreśla, że nie warto ślepo sugerować się wskazówkami na temat "skutecznych sposobów odchudzania" znalezionymi w internecie, bądź promowanymi przez celebrytów. To najkrótsza droga do tego, by nabawić się problemów zdrowotnych i rozstroić swój metabolizm.
 • Kawa i gazeta
  O tym, że kawa ma działanie odchudzające, pewnie słyszałeś nieraz. Naukowcy właśnie dorzucili kolejny argument potwierdzający, że kofeina ułatwia zrzucenie nadliczbowych kilogramów.
 • Agnieszka Cegielska
  - Bardzo pilnuję tego, co jem. Nie chodzi tu jednak o liczenie kalorii, ale o jakość jedzenia – podkreśla Agnieszka Cegielska. Prezenterka kieruje się zasadą: „jesteśmy tym, co jemy”, stawia na życie w harmonii z naturą i chętnie włącza do swojego menu przeróżne rośliny, zioła, zboża, warzywa i owoce. Z pasją odkrywa ich właściwości i zdobytą wiedzą dzieli się z widzami. Jej zdaniem największe spustoszenia w organizmie są spowodowane restrykcyjnymi dietami, stresem i chemicznymi dodatkami do żywności.
 • Katarzyna Krupa
  Lubię się cieszyć jedzeniem – mówi prezenterka. Gwiazda nie odmawia sobie ulubionych potraw, nadmiar kalorii spala jednak poprzez intensywny trening. Zapewnia jednak, że jej ambicją nie jest dążenie do posiadania idealnej figury.
 • Kobieta trzyma paprykę
  To nic, że zaczęło się lato, a my nie zdążyliśmy po zimie zrzucić zbędnych kilogramów. Wakacje to doskonały moment, aby bezpiecznie i zdrowo się ich pozbyć. Należy jednak robić to z rozwagą, a po poradę najlepiej udać się do specjalisty.
 • Otyłe dziecko bada się stetoskopem
  Jak wynika z najnowszych badań, nawet co trzeci 8-latek w Polsce ma nadmierną masę ciała. Jeśli nic z tym nie zrobimy, za kilkadziesiąt lat grozi nam epidemia zawałów serca i udarów mózgu. Okazuje się bowiem, że otyłe dziecko jest bardzo zagrożone w dorosłości problemami kardiologicznymi.
 • 1. Jesz za rzadko
  Zamiast się załamywać, zobacz, czy nie masz na sumieniu błędów, które często popełniamy w czasie odchudzania.
 • Posiłki w pudełkach
  Dieta pudełkowa to hit ostatnich czasów, nie tylko wśród celebrytów. Co faktycznie znajduje się w pudełkach dostarczanych codziennie rano?
 • witaminy
  Do sprzedaży suplementów diety najlepszym miejscem są apteki, gwarantujące jakość i fachową poradę – mówili eksperci podczas debaty „Suplementy diety: media, fakty i mity”. Sugerowali też m.in., by suplementy eksponować tak, aby klienci nie brali ich za leki.