• Smog w mieście
  Jak można chronić się przed smogiem? Jak wygląda w Polsce monitorowanie jakości powietrza?
 • RTG płuc
  Choć przewlekła obturacyjna choroba płuc, znana jako POChP, jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci wśród pacjentów na całym świecie, w Polsce wiedza na jej temat wciąż jest stosunkowo słabo rozpowszechniona. Przyjmuje się, że z objawami POChP może zmagać się ponad 2 miliony Polaków, a tylko pół miliona jest pod kontrolą lekarza.
 • Dziewczyna ma alergię
  Czy wiosna pozwoli nam odetchnąć? Alergolog dr n. med. Piotr Dąbrowiecki opowiedział o zanieczyszczeniach powietrza, z którymi spotykają się głównie osoby mieszkające w dużych miastach.
 • Smog
  Toksyny unoszące się nad miastami to coraz realniejsze zagrożenie dla zdrowia milionów Polaków. Ucierpieć mogą nie tylko nasze płuca czy serce, coraz częściej zanieczyszczenia powietrza wymienia się jako kolejny czynnik ryzyka choroby Alzheimera, a nawet niepłodności.
 • Smog w mieście
  Aby usprawnić działanie układu krążenia należy zwrócić uwagę na odpowiednią dietę i dostateczną ilość ruchu. Przede wszystkim posiłki powinny być lekkostrawne, spożywane często, ale w małych porcjach. W diecie każdego krążeniowca powinny się znaleźć: produkty zbożowe, orzechy, zwłaszcza nerkowce, przyprawy: tymianek, szafran, imbir i kardamon. Dla lepszego krążenia konieczna jest regularna gimnastyka i aktywność fizyczna.
 • Dziecko w szpitalu
  Krakowskie szpitale są pełne, wielu pacjentów jako przyczynę swoich dolegliwości podaje smog. Lekarze wskazują, że smog zaostrza różne dolegliwości, ale przyznają też, że zima zawsze była sezonem wzmożonych infekcji.
 • Maska
  Bartek Jędrzejak i Filip Chajzer z "Dzień Dobry TVN" postanowili dowiedzieć się, jakie są najlepsze maseczki antysmogowe. W wyborze pomógł im Paweł Szypulski z Greenpeace Polska. Jakie maski nie sprawdzą się w ochronie dróg oddechowych przed smogiem?
 • Smog nad Krakowem
  Wysokie stężenie pyłu w powietrzu jest szczególnie szkodliwe dla seniorów, dzieci i osób aktywnych fizycznie. Długotrwałe narażenie na pył zwiększa zagrożenie chorobami płuc, a krótkotrwałe - nasilać objawy alergii - ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny.
 • Bałwan
  Podczas alarmu smogowego małe dzieci powinny pozostać w domu, a osoby starsze do minimum ograniczyć przebywanie na dworze – mówi dr Bożena Kordys-Darmolińska. Według Jakuba Jędraka z Polskiego Alarmu Smogowego, przed smogiem chronią specjalne maski z filtrami.
 • Smog nad miastem
  Już większość z nas wie, że to, co wisi nad miastem, to wcale nie jest mgła, zaś źródłem nieprzyjemnego zapachu unoszącego się w powietrzu nie jest przelotny dym z komina pobliskiego domu, lecz utrzymujące się zanieczyszczenia. W wielu miastach Polski ogłoszono alarm smogowy. Najgorzej jest już nie tylko w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie, Zakopanem ale i Kielcach, Warszawie.