• Wskaźnik RRSO - to pojęcie towarzyszy ofertom pożyczek i kredytów. Choć nie zawsze jest widoczne. Wyjaśniamy, co oznacza Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.
 • Liczenie pieniędzy
  Wrócą korzystne dla podatników zasady naliczania odsetek za zwłokę. Fiskus nie będzie ich naliczał, gdy się pomyli i będzie musiał ponownie rozpatrzyć sprawę.
 • Pieniądze
  Dopiero rozpoczynasz przygodę z oszczędzaniem i nie chcesz podejmować zbyt dużego ryzyka? Możesz otworzyć konto oszczędnościowe. Zanim jednak to zrobisz, porównaj oferty poszczególnych banków. Choć żadne z kont nie przyniesie dużych zysków, to jak wynika z analizy TotalMoney.pl, różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami mogą sięgnąć nawet 50 zł.
 • Szef MSZ Witold Waszczykowski i premier Beata Szydło
  GDDKiA procesuje się ze spółkami budowlanymi. Odrzuciła roszczenia za ponad 9 mld zł. W sądach czekają sprawy o wartości 6 mld zł. Grożą gigantyczne odsetki. Rząd będzie szukał ugodowych rozwiązań.
 • Kalkulator i makieta domu leżące na dokumentach
  Marzysz o niewielkim mieszkaniu niedaleko Warszawy? Grodzisk Mazowiecki może być idealnym miejscem do zamieszkania wraz z rodziną. Eksperci TotalMoney.pl sprawdzili aktualne oferty finansowania mieszkania. W jakim banku kredyt hipoteczny będzie najtańszy? Zapraszamy do zapoznania się z lipcowym rankingiem.
 • Pieniądze
  16 lat - tyle trzymał podatnika w zawieszeniu fiskus. Urzędnicy skarbowi najpierw zajęli nieruchomości podatnika, który nie spłacał odsetek od długu. Nie zgodzili się, gdy prosił o zwolnienie z zajęcia - tłumaczył, że sprzeda nieruchomość i spłaci długi. Sam fiskus nieruchomości również nie spieniężył. A dług cały czas rósł i był ściągany z konta podatnika...
 • Portugalia, w przeciwieństwie do Grecji, posłusznie spłaca długi. Lizbona zapowiada nawet, że szybciej spłaci kredyt, niż zakłada unijny plan.
 • Obecnie na rynku mnożą się różnego rodzaju instrumenty finansowe i kolejne ich modyfikacje. Mają one przyciągać kolejnych klientów oraz inwestorów chcących powiększać swój kapitał. I tak też na przestrzeni kilku ostatnich lat na popularności zyskują lokaty, tudzież depozyty dwuwalutowe. Czym są i czy można na nich zarobić?
 • Pieniądze
  Mechanizm naliczania odsetek od odsetek nazywany jest potocznie procentem składanym. Jest on w długim okresie jednym z najważniejszych sprzymierzeńców oszczędzających. Jego korzystny wpływ na wartość oszczędności spowalnia jednak kilka czynników. Jakie to czynniki i czy możemy ich uniknąć?
 • Minister finansów Mateusz Szczurek
  W ramach walki z deficytem budżetowym rząd podzieli podatników na złych i dobrych. Ministerstwo Finansów zamierza wdrożyć 43 działania mające zmniejszyć zakres szarej strefy.