• Wiceminister Bartosz Kownacki
  Dostawę dwóch kolejnych niszczycieli min projektu Kormoran wraz z trzema pakietami wsparcia logistycznego oraz jednego okrętu ratowniczego z opcją zamówienia drugiego zakładają warte blisko 2 mld zł umowy, podpisane w środę w MON. Dostawy przewidziano na lata 2020-22.
 • Port wojskowy w Karlskronie
  Polski marynarz zginął w piątek wieczorem w porcie szwedzkiej marynarki wojennej w Karlskronie, na południu kraju, podczas przygotowań do manewrów wojskowych Northern Coasts 2017 - podały w sobotę w komunikacie szwedzkie siły zbrojne.
 • Fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko wychodzi z portu wojennego w Gdyni
  Obawiam się, że obecny program modernizacji Marynarki Wojennej nie uwzględnia w pełni naszych wymagań operacyjnych, interesów i zobowiązań sojuszniczych, więc należy go przemyśleć – powiedział PAP wiceszef BBN Dariusz Gwizdała, który kierował zespołem przygotowującym Strategiczną Koncepcję Bezpieczeństwa Morskiego.
 • MARYNARKA WOJENNA RP NA ĆWICZENIACH
  "Bo nie zna życia, kto nie służył w Marynarce" - głosi popularna pieśń wilków morskich. Na pewno nie zna życia także ten, kto nie przeżył strzelania z okrętowych dział. Marynarka Wojenna RP na swoim profilu na Facebooku publikuje fotografie pokazujące między innymi przebieg ćwiczeń polskich marynarzy. W tych akurat uczestniczył generał Mirosław Różański, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, obserwujący manewry z pokładu okrętu podwodnego ORP Bielik.
 • OKRĘTY PRZEDWOJENNEJ MARYNARKI WOJENNEJ
  W połowie września 1939 roku wyniszczona przez Kriegsmarine Marynarka Wojenna zaprzestała obrony polskiego morza, ale marynarze nie zamierzali się poddawać. "Wciąż walczy Hel!" - takie hasło podawane z ust do ust dodawało otuchy polskim żołnierzom. Okręty wojenne, którym udało się przetrwać konfrontację z niemiecką flotą, próbowały wyrwać się z Bałtyku. Wśród nich były również jednostki podwodne - ORP "Orzeł", ORP "Sęp", ORP "Wilk" oraz dwie inne okręty tego typu, "Żbik" i "Ryś".
 • Chiński marynarz na warcie na pokładzie jednego z trzech chińskich okrętów, które 7 października zacumowały w porcie w Gdyni. Do Gdyni zawinęły niszczyciel rakietowy „Jinan”, fregata rakietowa „Yiyang” oraz okręt zaopatrzeniowy „Qiandaohu”
  Na naszych oczach rodzi się nowa morska potęga. Chiny przy pomocy marynarki wojennej rzucają wyzwanie USA. Chcą umocnić swoją pozycję na Morzu Południowochińskim.
 • Do Gdyni zawinęły chiński niszczyciel rakietowy "Jinan", fregata rakietowa "Yiyang" oraz zaopatrzeniowy "Qiandaohu"
  Takiej wizyty w historii Polski jeszcze nie było. Trzy chińskie okręty wojenne wpłynęły do portu w Gdyni. Niszczyciel rakietowy, fregata rakietowa i jednostka zaopatrzeniowa zostały powitane przez tłum mieszkających w Polsce Chińczyków. Przy okazji szykuje się niezła gratka dla miłośników okrętów wojennych. W weekend będzie można je zwiedzić.
 • Fregaty rakietowe typu 124
  Trzy fregaty rakietowe typu 124 kosztowały niemieckich podatników ponad dwa miliardy euro. Do dziś są największymi i najpotężniejszymi jednostkami wykorzystywanymi przez Deutsche Marine.
 • Okręty
  Marynarka Wojenna chce kupić kutry lub motorówki, które poza transportem będą zajmowały się pracami holowniczymi na redzie i w porcie − informuje portal polska-zbrojna.pl. Muszą one być w stanie zabrać przynajmniej cztery tony ładunku i dziesięciu pasażerów. Wojsko szacuje, że dziesięć takich jednostek będzie kosztować kilkadziesiąt milionów złotych.
 • Załoga "ORP" Lublin
  Zredukowana i mocno niedofinansowana Marynarka Wojenna RP za 4-5 lat nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa morskiego naszemu państwu - alarmuje "Nasz Dziennik".