• Rosja okręt wojenny
  Rosyjskie okręty znajdujące się we wschodniej części Morza Śródziemnego ostrzelały sześcioma pociskami manewrującymi Kalibr obiekty Państwa Islamskiego (IS) w prowincji Hama na zachodzie Syrii - poinformowało w piątek ministerstwo obrony Rosji.
 • Flota Czarnomorska
  Dwa małe okręty rakietowe rosyjskiej Floty Czarnomorskiej wpłynęły w środę na Morze Śródziemne i kierują się w stronę wybrzeża Syrii - podały rosyjskie media . Jednostki wyposażone są w pociski manewrujące Kalibr-NK.
 • OKRĘTY PRZEDWOJENNEJ MARYNARKI WOJENNEJ
  W połowie września 1939 roku wyniszczona przez Kriegsmarine Marynarka Wojenna zaprzestała obrony polskiego morza, ale marynarze nie zamierzali się poddawać. "Wciąż walczy Hel!" - takie hasło podawane z ust do ust dodawało otuchy polskim żołnierzom. Okręty wojenne, którym udało się przetrwać konfrontację z niemiecką flotą, próbowały wyrwać się z Bałtyku. Wśród nich były również jednostki podwodne - ORP "Orzeł", ORP "Sęp", ORP "Wilk" oraz dwie inne okręty tego typu, "Żbik" i "Ryś".
 • Wystrzelenie rakiet "Kalina"
  Moskwa pokazała światu część swoich możliwości wojskowych. W takim tonie rosyjska prasa informuje o wczorajszym ataku na pozycje Państwa Islamskiego. Dziennikarze podkreślają, że Rosja wystrzeliła rakiety na odległość 1500 kilometrów, które precyzyjnie trafiły w cel.
 • Okręt desantowy typu Mistral
  Decyzja o wstrzymaniu sprzedaży Rosji przez Francję nowoczesnych okrętów wojennych typu Mistral wywołała nad Sekwaną wiele polemik. Pojawiają się głosy, że władze francuskie znów uległy naciskom Amerykanów.
 • Rosyjscy żołnierze na paradzie w Moskwie
  Konflikt zbrojny między Rosją a Ukrainą jest coraz bardziej prawdopodobny. Rosja dysponuje potężną przewagę militarną nad swoim sąsiadem. Bez wątpienia w razie wybuchu wojny szala zwycięstwa przechyliłaby się na jej stronę. Zobacz, jak wygląda porównanie obu armii.
 • Port w Sewastopolu
  Ukraińscy wojskowi na Krymie po raz kolejny żądają jasnych rozkazów z Kijowa. Władze w stolicy milczą. Nie jest to pierwszy apel wojskowych. Tym razem do władz zwrócili się marynarze z trałowca "Czerkasy".
 • US Navy "railgun" / Działo kinetyczne
  US Navy "railgun", działo wytrwale budowane i udoskonalane od 6 lat, pochłonęło do tej pory 210 milionów dolarów. Konstruktorzy stworzyli broń pozbawioną ładunków wybuchowych. Siłę niszczącą stanowi energia kinetyczna pocisku.