• GIS ostrzega, że ten suplement jest niebezpieczny dla zdrowia i nie powinien być spożywany
  W suplemencie diety "KLIN-KLER” Capsules stwierdzono bardzo wysoki poziom ołowiu oraz wysoki poziom rtęci. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że produkt jest niebezpieczny dla zdrowia.
 • Prof. Jan Lubiński
  Optymalne stężenie selenu, żelaza czy cynku może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka – wynika z prac prowadzonych na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. W sierpniu lekarze zakończyli kolejny etap badań nad poziomem mikro- oraz makroelementów i zależnym od nich ryzykiem wystąpienia choroby nowotworowej.
 • Zielona herbata szkodzi?
  Zielona herbata powszechnie uznawana jest za synonim zdrowia, jest ona bowiem bogatym źródłem flawonoidów. Ostatnie badania wykazały jednak, że liście niektórych odmian herbaty mają dużą zawartość ołowiu, który nie neutralizuje się podczas parzenia.
 • Kobieta malująca usta
  Usta podkreślone szminką niejednej z nas dodają pewności siebie. Jednak stosowanie tego kosmetyku może mieć swoje efekty uboczne. Naukowcy po przetestowaniu szminek odkryli w nich śladowe ilości ołowiu, które mogą być groźne dla zdrowia.
 • Szminka z ołowiem groźna dla zdrowia
  Piękne usta czy zdrowie? Przed takim wyborem mogą stanąć kobiety, które lubią używać szminek. Naukowcy znaleźli w wielu szminkach groźne substancje toksyczne.
 • Fałszywy susz jajeczny z Kalisza
  Toksyczny kadm, ołów i bakterie coli - wszystko to było w suszu jajecznym produkowanym przez firmę Viga z Kalisza. Dopóki był badany w miejscowym sanepidzie, był "czysty". Salmonellę wykrywano w nim dopiero, gdy docierał w inne miejsca w kraju.
 • Dziewczynka z biżuterią
  Po całym ciągu afer z toksycznymi zabawkami dla dzieci czas na kolejny skandal ze szkodliwymi akcesoriami. Tym razem na cenzurowanym znalazła się dziecięca biżuteria. Jak się okazuje, wiele z tych ozdób zawiera niebezpieczne dla zdrowia metale ciężkie. Problem dotyczy oferty najpopularniejszych „sieciówek”.