• Arrinera Hussarya 33
  Hussarya 33 może legalnie poruszać się po drogach publicznych. "Jako producent samochodów i jednostka badawcza otrzymaliśmy dopuszczenie do ruchu i mamy możliwości nadawania numerów VIN" - powiedział dziennik.pl Piotr Gniadek, prezes Arrinera SA. Zdradził też, że można spodziewać się elektrycznej wersji Arrinery Hussarya.
 • Arrinera Hussarya 33
  W Poznaniu polska spółka Arrinera odsłoniła nowy samochód drogowy Hussarya 33. "To auto przygotowane do homologacji. Pokażemy je grupie potencjalnych inwestorów, których zabierzemy na tor Hockenheim w Niemczech" - powiedział dziennik.pl Piotr Gniadek, prezes Arrinera SA podczas Motor Show. Teraz okazuje się, że firma wróciła z Niemiec z dwoma listami intencyjnymi. Włosi są zainteresowani kupnem całości bądź części spółki, Omańczycy zaś technologią.
 • Wyplatanie mat na ulicy w Muskacie
  Położony na krańcu Półwyspu Arabskiego Oman jest światową stolicą kadzidła. Wonny dym unosi się tam w kawiarniach, sklepach i domach. Pochodzi ze spalania żywicy drzew kadzidłowych, które można spotkać w Omanie.
 • Wyjątkowo hojny okazał się sułtan z Omanu Qaboos bin Said al Said, który odwiedził Dubrownik. Każdemu z pracowników hoteli, w których mieszkał, przekazał aż 450 dolarów napiwku (ponad 1400 złotych).
 • Odchodzący prezydent Jemenu, Salah, leci na leczenie do USA
  Ustępujący prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah wyleciał w niedzielę z Sany do Omanu, gdzie ma się zatrzymać kilka dni, nim uda się do USA na leczenie - poinformowali przedstawiciele władz. O wyjeździe do USA Salah powiadomił Jemeńczyków wcześniej tego dnia.
 • Protest antyrządowej opozycji w Libii
  W Egipcie święto: demonstranci świętują obalenie prezydenta Mubaraka. Jednak w pozostałych krajach regionu leje się krew: wojsko strzela do protestujących, a liderzy opozycji trafiają za kratki.
 • Piraci wypuścili się aż na wybrzeża Omanu
  Pływający pod grecką banderą supertankowiec Irene SL został uprowadzony w środę u wybrzeży Omanu przez uzbrojonych napastników. Na pokładzie znajdowała się 25-osobowa załoga - poinformowało ministerstwo gospodarki morskiej Grecji.