• snieg zima
  Tak wielkiego śniegu nie było w Moskwie od co najmniej pięćdziesięciu lat. W ciągu 24 godzin na terenie aglomeracji spadło 40 centymetrów śniegu. To tyle, ile normalnie spada w ciągu dwóch tygodni. Ostatnie tak duże opady śniegu w Moskwie odnotowano w 1957 roku.
 • Zimowa droga
  IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dotyczące południa Polski. Synoptycy zalecają ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych.
 • Zimowy spacer z psem
  W czwartek prawie w całym kraju możemy spodziewać się opadów, od 3 do 8 litrów na metr kwadratowy. Na zachodzie popada także deszcz ze śniegiem. Nie będzie padać tylko na północnym wschodzie Polski. Będzie także ciepło.
 • Pogoda
  Setki powalonych drzew, wypadki, przerwy w dostawie prądu i bardzo silny wiatr – to efekt cyklonu Grzegorz. Jak wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na zmianę aury na razie nie ma co liczyć. Na jaką pogodę możemy liczyć 1 listopada, czyli w dniu Wszystkich Świętych.
 • Narada w sztabie kryzysowym
  Sytuacja pogodowa się stabilizuje; nie ma w tej chwili zagrożenia dla mieszkańców - poinformowała w piątek premier Beata Szydło po wideokonferencji z wojewodami na temat sytuacji pogodowej. Zapewniła, że służby są pogotowiu, a Polacy mogą czuć się bezpiecznie.
 • Pogoda
  Jak informuje IMGW, od Wysp Brytyjskich przez Skandynawię po północno-zachodnią Rosję pogodę kształtować będzie wyż z centrum nad Morzem Północnym. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu niżów. Polska północna będzie pod wpływem wspomnianego wyżu znad Morza Północnego, a południowa połowa kraju pod wpływem układu niżowego z ośrodkami nad Bałkanami i Węgrami. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.
 • Skoda superb
  Marznące opady sieją spustoszenie na drogach. A z prognozy pogody wynika, że pasie od Dolnego Śląska przez Ziemię Łódzką po Suwalszczyznę kierowcy mają czego się obawiać.
 • Huraganowy wiatr, podtopienia, intensywne opady śniegu. Front niżowy Axel uderzył na Niemcy
  Przemieszczający się nad Niemcami niż Axel powoduje przede wszystkim w ich wschodniej i południowej części intensywne opady śniegu i krup o charakterze nawałnic - ostrzega Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD). Nie najlepiej jest też w Polsce. Z powodu silnego wiatru północnego w woj. pomorskim przekroczone są stany alarmowe wód Bałtyku i rzek na Żuławach; bez prądu jest ponad 2,6 tys. gospodarstw domowych, strażacy interweniowali ponad sto razy - podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. W wyniku cofki doszło na Żuławach do niegroźnych podtopień, drogi w okolicy zabezpieczone są workami z piaskiem i rękawami wodnymi - to z kolei dane z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie. Bez prądu w warmińsko-mazurskim jest rano 5,5 tys. gospodarstw.
 • Mapa Polski
  W sobotę będzie pochmurno i na przeważającym obszarze kraju spodziewane są opady deszczu. Od 7 st. na Suwalszczyźnie do 13 na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, z kierunków południowych. Ciśnienie spada, w Warszawie w południe 998 hPa.
 • Liść na deszczu
  Jak informuje IMGW, Skandynawia, częściowo Europa środkowa oraz wschodnia będą pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie rozległy wyż rozciągający się od Płw. Iberyjskiego po zachodnią Rosję.